Novinky

  • 29.05.2020 Good Renault potvrdil, že zůstane v MS F1 i po této sezoně

  • 29.05.2020 Neutral Společnost, do níž patří tým F1 Williams, byla nabídnuta k prodeji

  • 28.05.2020 Neutral Znovu se šíří zprávy o odchodu Tota Wolffa z funkce šéfa týmu Mercedes ve F1

Facebook Instagram

Foto-story GP2 a GP3 v Hockenheimu

Foto-story GP2 a GP3 v Hockenheimu

Velkým vítězem víkendu v Hockenheimu byl Sergej Sirotkin.

Zatímco projeli borci Formule 1 hned zatáčkou Nordkurve po startu v zásadě ve stejném pořadí, ve kterém dojeli i do cíle, bylo zejména v závodech GP2 postaráno o mnohem více vzrušení. Velkým vítězem víkendu v Hockenheimu byl Sergej Sirotkin. Začátek sezony  Rusovi sice vůbec nevyšel a před závody v Hockenheimu byl jen na konci top10 tabulky. Neuvěřitelně vyrovnaná situace bodového hodnocení tomu ale chtěla, že se Sergej po silném víkendu v Hockenheimu vyhoupl na první místo!

Obě jízdy GP3 byly bohužel ovlivněny použitím "Virtual Safety Caru", i v tomto mistrovství ale ještě není o mistrovi dávno rozhodnuto.

Tohle připadalo Romanovi Klemmovi kolem GP2 a GP3 v Hockenheimu zvláště zajímavé:

Sergej Sirotkin startoval na Hockenheimringu poprvé v životě, trať se ale rychle naučil. Po zisku pole-position vyhrál sobotní závod i když byl penalizován dodatečnou zastávkou v boxech a v neděli opět vydatně bodoval. Bohatý Rus je nejen největším kandidátem na titul mistra, ale i velkým nebezpečím pro oba bledé pay-drivery Renaultu-F1.

Také Jordan King je finančně dobře zabezpečen (jeho otci patří firma Tesco a je údajně jedním z favoritů na post Ecclestoneova následníka), akcemi jako na obrázku svým ambicím na titul ale zrovna nepomohl.

V dobré formě se znovu prezentoval i junior Red Bullu Pierre Gasly. Francouz ale byl diskvalifikován poté, co komisaři v jeho voze objevili prázdný hasící přístroj. Zbyl mu tedy jen tento pohár útěchy a o první místo tabulky se nyní dělí se stejným počtem bodů se Sirotkinem.

Velmi důležitý víkend měl před sebou jediný domácí jezdec v GP2, Marvin Kirchhoefer. Kolem jeho stanu bylo mnoho pozvaných sponzorů, kteří mají zajistit mladíkovu budoucnost. Težko říci, zda je jediný bodík, který jezdec z Lipska v Hockenheimu urval, přesvědčil o smyslu dalších investic...

Snad nejlepší víkend roku zažil v Německu Arthur Pic. Jezdec stáje Rapax dojel v prvním závodě čtvrtý a ve druhém dokonce třetí. Za ním jedoucí krajan Norman Nato v Hockenheimu neinkasoval ani bodík a v celkové tabulce se propadl na šestou pozici.

Sezona GP2 dnes stojí přinejmenším 1,5 milionů Eur a mnozí jezdci s tím přirozeně mají velký problém. Jiní ani tak ne: pomalému Malajci Nabilu Jeffrymu už dochází pro nové sponzory místo na voze...

Podobně je na tom "Super-Sub" René Binder. Rakušan již zaskakoval na Red Bull Ringu za Macušitu a když před Hockenheimem došly finance Canamasasovi, byl René s penězi jistého výrobce klíhu po ruce...

Nevyrovnaná situace v týmu Trident-GP3: zatímco zůstali Stuvik, Janosz a Alesi bez jediného bodu...

  ...vyhrál jejich týmový kolega Antonio Fuoco sobotní závod.

Alexander Albon doplatil na spornou situaci po re-startu. Je těžké provozovat přeregulovaný sport, v jehož pravidlech mají i samotní účastníci "guláš".

Tým DAMS prožil v Hockenheimu velmi úspěšný víkend a Jake Hughes (vlevo) vyhrál nedělní sprint. Je to snad tím, že byl majitel stáje, Jean-Paul Driot (uprostřed) po ukončení sezony Formule-E opět osobně v boxech?

O to smutnější byl pohled do dílny týmu Jenzer, kde stál vůz Richarda Gondy aniž by se na něm pracovalo. Slovák opět nenašel peníze...

Tatiana Calderonová vešla do dějin jeko první žena, která v GP3 urvala bod: v neděli dojela dobrá desátá.

Calderonová možna není novou Lelou Lombardiovou, v některých ohledech se Italce ovšem dost podobá: na závody jí doprovází přítelkyně...

Superstar GP3, Charles Leclerc byl opět poněkud rozptýlen pátečním angažmá v Haasu-F1 a jako v Maďarsku nepůsobil až tak dominantně, jako jindy. Přesto vede v celkovém hodnocení.

V pátek dopoledne byl Giuliano Alesi čtvrtý a svitla naděje, že konečně předvede výkon hodný jeho velkého jména. Když se jelo naostro, tak ale opět nebodoval. Tentokrát na tom měly podíl i technické problémy.

Nizozemec Stein Schothorst má známého mentora: o krajana se stará bývalý pilot F1 Giedo van der Garde. Na výsledky to ovšem zatím nemá valný vliv: Stein jel i z Německa domů s prázdnou.

V paddocku GP2 a GP3 strávil velkou část víkendu jistý jezdec Formule 4: poohlíží se Mick Schumacher právě zde po možnostech pro rok 2017?

 

 

Komentáře ke článku