BAR, Ferrari, BAR, Ferrari a pak dlouho nikdo

Grand Prix USA - 4. trénink

První tři tréninky na Grand Prix USA vyhrálo sice prostřednictvím Rubense Barrichella Ferrari, ale napočtvrté se to již Brazilci nepovedlo. Nejlepším časem posledního tréninku se totiž blýskl Jenson Button s vozem BAR.

Button zajel nejrychlejší čas víkendu 1:10.056. Šestinásobný Mistr světa formule Michael Schumacher zaostal o 0,143 sekundy.

Na okruhu Indianapolis Motor Speedway bylo jasno, teplota vzduchu se pohybovala okolo dvaceti dvou stupňů.

Třetí místo získal Takuma Sato v kokpitu druhého monopostu BAR. Jeho ztráta na Buttona činila 0,195 sekundy.

Brazilec Barrichello zajel tentokrát až čtvrtý čas, když zaostal o 0,295 sekundy. Budeme zítra svědky odlišné strategie vozů Ferrari?

Juan Pablo Montoya s Williamsem si dojel pro páté místo, následován Renaultem Fernanda Alonsa a Toyotou Cristiana da Matty. Stájový kolega Kolumbijce Montoyi Ralf Schumacher zajel osmý čas, když zaostal o 0,764 sekundy za Buttonem.

Devátá příčka patří druhému Renaultu v kokpitu s Jarnem Trullim. Kimi Räikkönen dojel na místě desátém. Finovi se tak letos asi nepodaří obhájit druhé místo z minulého roku.

Vystoupení Marka Webbera s jaguarem skončilo zhruba v polovině tréninku, poté co v zatáčce číslo šest narazil do bariéry z pneumatik. Krátce předtím se však na jeho voze něco porouchalo. Přesto však skončil patnáctý.