Barrichello s přehledem nejrychlejší

Grand Prix USA - 1. kvalifikace

Jako první vyjel do předkvalifikace na Grand Prix USA Michael Schumacher. Čas 1:10.129 v tu chvíli znamenal samozřejmě první místo, ale byl velmi brzy pokořen.

To, že okruh Indianapolis Motor Speedway dvojce Ferrari vyhovuje, dokazoval Rubens Barrichello od prvního pátečního tréninku. Bezchybná jízda a čas 1:09.454 znamenaly první místo s náskokem 0.675 sekundy! Pohled do boxů Ferrari v tu chvíli signalizoval jistou nervozitu. Dokáže Rubens zopakovat výkon z předkvalifikace a dojet si pro první letošní pole position?

Jako druhý skončil se ztrátou 0.370 sekundy kolumbijskými fanoušky mohutně povzbuzovaný Juan Pablo Montoya. Jeho stájový kolega Ralf Schumacher zajel pátý nejrychlejší čas. Oba Williamsy však měly, poté co byly v Kanadě diskvalifikovány, výhodu, když vyjely na trať mezi posledními.

Sílu motoru Toyota dokázal fantastickým třetím místem Olivier Panis, který zaostal o 0.469 sekundy za Barrichellem! Jeho stájový kolega Cristiano da Matta skončil sedmý, což pořád ještě stačilo na Michaela Schumachera. Rovněž obě Toyoty však byly v Kanadě diskvalifikovány a startovaly  jako poslední.

O tom, že stáj British American Racing patří mezi nejlepší, už dnes nikdo nepochybuje. Takuma Sato skončil čtvrtý a jeho stájový kolega Jenson Button až osmý.

Lepší z obou Renaultů, pilotovaný Fernandem Alonsem, si dojel pro šesté místo.

Michael Schumacher nakonec skončil až devátý, když se před něj postupně dostali Barrichello, Montoya, Panis, Sato, R.Schumacher, Alonso, da Matta a Button.

První desítku uzavřel druhý Renault pilotovaný Jarnem Trullim. Jeho ztráta činila 1,105 sekundy.