Guerrieri vítězstvím ukázal, že chce bojovat o titul

Formule Renault 3.5, Hockenheim - 2. závod

Esteban Guerrieri si v dnešním závodě Formule Renault 3.5 na německém Hockenheimu připsal své letošní čtvrté vítězství.

Argentinec sice hned po startu přišel o vedení, když jej v nájezdu do první zatáčky překonal Daniel Zampieri. Guerrieri se za Italem ale v táhlé zatáčce Parabolika vyvezl ve vzduchovém pytli, aby na něj v následné vracečce Spitzkehre úspěšně zaútočil.

Na svůj úspěšný manévr pak navázal sérií nejrychlejších kol, díky kterým si brzy vybudoval sedmisekundový náskok.

Na druhém místě nakonec do cíle dojel Daniel Zampieri, pro kterého to znamená nejlepší výsledek letošní sezóny, jenže aby jej dosáhl, pořádně se zapotil a pomohla mu k tomu i smůla soupeřů.

Zampieri musel odrážet útoky ze strany Stefana Colettiho, který byl evidentně rychlejší. Ještě před svou zastávkou se ale dopustil chyby, po které byly všechny naděje na druhé místo ztraceny.

Na čtvrtém místě dojel Nathanael Berthon, kterého v jízdě za čtvrtou pozici nezastavil ani kontakt s Albertem Costou v prvním kole, po kterém se dokonce dostal do hodin. Albert Costa na tom byl ale ještě hůře, když po kontaktu s Nelsonem Panciaticim dostal defekt.

Elitní pětku uzavřel Michail Aljošin, který díky tomu navýšil své vedení v čele šampionátu na deset bodů.

Druhému muži pořadí Danielu Ricciardovi v dnešním závodě štěstí příliš nepřálo. Během závodu si musel odpykat trest průjezdem boxy, jelikož v boxech překročil limit 60 km/h.

"Už dnes ráno jsem myslel, že je tam nějaký problém, protože mi byla naměřena rychlost o 10 km/h vyšší," řekl po závodě Ricciardo. "Obvykle jsem až moc opatrný. V tuto chvíli nemůžeme stáhnout data z vozu, ale teď říkají, že jsem jel rychlostí 73 km/h, když mi tachometr ukazoval 56 km/h. Zapnul jsem omezovač jako obvykle a dost brzo před čárou. Přes noc jsme měnili motor, takže byl možná problém v transpondéru."

Na šestém místě dojel Ricciardův nový týmový kolega Jean-Eric Vergne, který se na něj probojoval ze čtrnácté pozice na roštu.

Za sedmým Stenem Pentusem dojel na osmé pozici český pilot Filip Salaquarda, který do dnešního závodu startoval až z 19. místa.

Jeho krajan Jan Charouz má za sebou naopak nepovedený závod, když se ze šesté pozice na roštu propadl na šestnácté místo v cíli.

V čele průběžného hodnocení bude do dalšího podniku, který hostí britský Silverstone, přijíždět Michail Aljošin, který má na druhého Ricciarda náskok deseti bodů. Na třetím místě je Esteban Guerrieri, který ztrácí 21 bodů.