Tým HRT dostal pokutu za nehodu v boxech

Sakon Jamamoto při odjezdu srazil jednoho z mechaniků.

Tým Hispania Racing dostal pokutu 20 000 dolarů za incident při zastávce v boxech Sakona Jamamota během dnešní Velké ceny Itálie, při kterém byl sražen jeden z mechaniků.

Muž s lízátkem, tzv. "lollipop man", dal Jamamotovi předčasný signál k opuštění boxového stání. V oblasti pravého zadního kola ale ještě pracoval jeden z mechaniků. Toho Japoncův vůz přejel a srazil k zemi (ukazovali jsme zde).

Mechanikovi musela ještě během závodu na pomoc přispěchat sanitka, muž byl poté odvezen do místního lékařského střediska. Podle zpráv z týmu ale mechanik nebyl vážně zraněn.

Tým HRT byl za nebezpečné vypuštění jezdce zpátky na trať potrestán pokutou 20 000 dolarů.