Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

V Zolderu začíná evropská část šampionátu FIA GT1 World

V Zolderu začíná evropská část šampionátu FIA GT1 World

Vyjádření Tomáše Engeho k blížícímu se závodu.

Na belgickém okruhu v Zolderu začíná evropská část světového šampionátu vozů GT1. O nadcházejícím víkendu 9. až 10. dubna 2011 se na start již tradičně postaví český jezdec Tomáš Enge se stájovým kolegou Alexem Müllerem hájící barvy týmu Young Driver AMR.

Čtyřkilometrový okruh Zolder hostil v minulosti závody Formule 1 a pro letošní rok nahradil v kalendáři FIA GT1 World Championship trať Spa-Francorchamps. Zolder tak bude dějištěm druhého kola světového šampionátu vozů GT1.

Posádka týmu Young Driver AMR dorazí na belgický okruh na sedmém místě průběžného pořadí šampionátu jezdců. „Rychlost, kterou jsme měli v úvodním podniku v Abu Dhabi, nás mile překvapila,“ řekl Tomáš Enge. „Měli jsme obavy z vysokých teplot, ale i přesto naše auto fungovalo výborně. V Zolderu budou teploty nižší, a tak doufáme, že se nám bude opět dařit, jak tomu v chladnějších podmínkách bývá.“

Tomáš Enge a jeho týmový kolega Alex Müller se v posledních čtyřech týdnech nezastavili. Po absolvování testů s vozem Aston Martin Vantage čekalo na česko-německou dvojici úvodní kolo šampionátu FIA GT1 World Championship, kde startovali s vozem Aston Martin DBR9. Hned následující týden usedli společně s Christofferem Nygaardem do modelu Vantage při šestihodinovém závodě v Le Castellet a o nadcházejícím víkendu opět Enge s Müllerem usednou do vozu DBR9 kategorie GT1. „Přesedání mezi těmito dvěma vozy mi nedělá žádný problém. Obě auta jsou Aston Martin, tedy stejná koncepce,“ uvedl český jezdec.

„V Zolderu testoval Nissan a určitě zde byli i jezdci belgického týmu využívající vozy Ford. Já zde naposledy závodil v roce 2008 se Stefan Mückem, když jsme v rámci vývoje vozu Aston Martin Vantage absolvovali závod FIA GT Championship. Zdejší okruh patří mezi klasické přírodní tratě. Nejsou zde velké únikové zóny, je tu pár nebezpečných míst. Charakteristika okruhu je ale zvláštní, protože Zolder se skládá z rovinek a šikan,“ dodal Tomáš Enge, jezdec týmu Young Driver AMR.

 

Závody šampionátu FIA GT1 World Championship můžete sledovat v přímém přenosu na obrazovkách televizní stanice SPORT 5. V sobotu 9. dubna 2011 od 10:00 hod kvalifikaci a od 16:05 hod kvalifikační závod. V neděli 10. dubna 2011 pak hlavní závod od 14:00 hod.

Průběžné pořadí šampionátu naleznete ZDE
 
KALENDÁŘ FIA GT1 WORLD CHAMPIONSHIP 2011:
 25-26/03  Yas Marina  Abu Dhabi
 09-10/04  Zolder  Belgie
 07-08/05  Algarve  Portugalsko
 14-15/05  Sachsenring  Německo
 04-05/06  Silverstone   Velká Británie
 02-03/07  Navarra  Španělsko
 16-17/07  Paul Ricard  Francie
 03-04/09  Ordos  Čína
 22-23/10  Interlagos   Brazílie
 05-06/11  San Luis  Argentina
 
UŽITEČNÉ ODKAZY:
Oficiální stránky týmu Young Driver AMR 
Agentura BPA sport marketing  www.bpa.cz
Oficiální stránky Tomáše Engeho  www.tomas-enge.cz
Oficiální stránky Alexe Müllera  www.alex-mueller.net
Oficiální stránky Darrena Turnera  www.darrenturner.net
Oficiální stránky Stefana Mückeho  www.stefan-muecke.de
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky šampionátu FIA GT1