• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Kevin Korjus si připsal druhé vítězství sezóny

Formule Renault 3.5, Monza - 1. závod

Kevin Korjus si připsal své druhé vítězství ve Formuli Renault 3.5, když vyhrál dnešní závod v Monze.

Po startu se v první zatáčce dostal Korjus vnějškem před Roberta Wickense. O pět kol později chyboval vítěz kvalifikace Cesar Ramos a Korjus se ujal vedení.

V 18. kole ale mladý Estonec podlehl tlaku ze strany Roberta Wickense a probrzdil úvodní šikanu. V tom samém kole byl ve druhé šikaně dlouhý také Robert Wickens. Na rozdíl od Korjuse ale nic neztratil, naopak dokonce získal výhodu. Dříve, než stihl být potrestán vedením závodu, ale Wickens odstoupil kvůli problému se spojkou.

Do vedení se vrátil Korjus, který si tak po vítězství na Motorlandu Aragon připsal v letošní sezóně svůj druhý triumf.

Po startu z jedenáctého místa dojel na druhé pozici Wickensův týmový kolega Jean-Eric Vergne.

Trojici nejlepších zkompletoval na stupních vítězů Rus Daniil Move. Pilot P1 Motorsport záhy po startu předjel Stephane Richelmiho a když v první zatáčce poslal Wickens do hodin Cesara Ramose, polepšil si Move o další pozici.

Pod stupni vítězů zůstal Chris van der Drift před pátým Brendonem Hartleyem.

Velmi úspěšný závod má za sebou Daniel Ricciardo. Australan si v kvalifikaci vyjel druhé místo, jenže jeho vůz neprošel technickou kontrolou a rezervní pilot týmu Toro Rosso musel startovat z poslední pozice. Po skvělé stíhací jízdě si dojel pro šesté místo a osm bodů. Ty ale ještě nemá jisté, jelikož je jedním ze šesti jezdců, kteří jsou vyšetřování za ignorování žlutých vlajek v první zatáčce.

V bodované desítce dále dojeli Stephane Richelmi, Walter Grubmüller, Oliver Webb a Andre Negrao.

Jan Charouz byl klasifikován na dvanáctém místě a Filip Salaquarda, který tento víkend jede v týmu Pons Racing, dojel patnáctý.

Do čela průběžného hodnocení se díky zaváhání Wickense dostal Jean-Eric Vergne, který má na svého týmového kolegu náskok čtyři body.

S větší ztrátou je na třetím místě Alexander Rossi před Albertem Costou a dnešním vítězem Kevinem Korjusem. Jan Charouz je se čtyřmi body na šestnácté pozici.