Kiss ovládl druhý závod a poprvé zvítězil

GP3, Circuit de Catalunya - 2. závod

Tamas Pal Kiss využil startu z pole position a ve druhém závodě GP3 v Barceloně vybojoval své premiérové vítězství. Maďar byl sice celý závod pod tlakem ze strany lídra série Nigela Melkera, svou první pozici však nenechal výrazněji ohrozit.

Kiss si ve včerejším závodě dojel pro svůj první bod za osmé místo, díky čemuž získal také výhodu startu z nejvýhodnější pozice do dnešního závodu. Tu přitom beze zbytku využil a po šestnácti kolech se radoval ze svého prvního triumfu.

Druhý dojel Nigel Melker, který hned na startu vydělal jedno místo na úkor pomaleji startujícího Deana Smitha. Ten byl v cíli odmáván na třetí pozici.

Čtvrtý dojel Melkerův velký konkurent v boji o vedení v průběžné klasifikaci, Andrea Caldarelli. Italovi se sice nepodařilo probít na stupně vítězů, zajel však alespoň nejrychlejší kolo a připsal si tak bonusový bod.

Páté místo dnes vybojoval včerejší vítěz Mitch Evans, bodovanou šestku uzavřel Valtteri Bottas.

Caldarelli, Evans a Bottas přitom po jedné příčce vydělali díky penalizaci Aara Vainia, který byl potrestán průjezdem boxy za ulitý start.

Vainio však nebyl zdaleka jediným hříšníkem. Také řada dalších závodníků vyrazila dříve, než zhasla startovací světla. Někteří při tom ve snaze svou chybu napravit zhasli motor. Například James Calado sice ještě situaci zachránil, byl však také penalizován.

O poznání hůř však dopadl Nico Müller, který zůstal stát na startu, na což v následném chumlu nedokázali zareagovat Marlon Stockinger a Alexander Sims, což vyústilo ve velkou postartovní havárii. Na trať tak v úvodních kolech musel vyjet safety car, který chvíli dokonce vodil celé pole skrz boxy.

Série GP3 se zatím ve čtyřech letošních závodech dočkala čtyř různých vítězů, nejvíce bodů, celkem 22, má na svém kontě stále Nigel Melker, který je tak vedoucím jezdcem průběžného pořadí. Jen o dva body méně má však Andrea Caldarelli, další tři ztrácí Mitch Evans.

Nyní na jezdce GP3 čeká měsíční pauza, v programu velkých cen v Monaku a Kanadě totiž jejich šampionát figurovat nebude.

Druhý závod: 6-5-4-3-2-1
Nejrychlejší kolo závodu: 1 bod (jezdec však musí být klasifikován v první desítce a startovat z roštu)