Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Tomáše Engeho čeká britský Silverstone

Tomáše Engeho čeká britský Silverstone

Liberecký rodák věří na prolomení smůly.

Posádka ve složení Tomáš Enge – Alex Müller bude chtít o prvním červnovém víkendu vylepšit své bodové konto po nevydařeném víkendu v Německu. V loňském roce tým Young Driver AMR svoji rychlost ukázal.

Pátý podnik světového šampionátu vozů GT1 se odehraje již o nadcházejícím víkendu 3. až 5. června na britském okruhu Silverstone, kde se pojede také o prestižní cenu Tourist Trophy. Britský autoklub toto ocení uděluje již od roku 1905 a jedná se tak o nejstarší a jednu z nejprestižnějších trofejí, která se v motoristickém sportu uděluje.

Tomáš Enge a Darren Turner měli šanci toto ocení získat již v loňském roce, když na britském okruhu v hlavním závodě vozů GT1 zvítězili. Radost jim však překazili techničtí komisaři, když u jejich vozu našli technické nesrovnalosti s pravidly a posádku ze závodu vyloučili. „V loňském roce jsme měli v Británii neuvěřitelně rychlý vůz, který neměl v podstatě konkurenci. Letos je ale všechno jinak. Máme větší váhu o 50 kilogramů a menší restriktor nasávaného vzduchu. Favoritem budou podle mého názoru Nissany,“ uvedl Tomáš Enge a pokračuje: „Ovšem ani my se nevzdáváme. Zdejší okruh našim vozům vždy seděl a myslím, že tomu tak bude i letos. Určitě myslíme na body a na co nejlepší výsledek.“

Tým Young Driver provedl na obou speciálech Aston Martin DBR9 mezi závody na Sachsenringu a Silverstone kompletní repasi. Pro britskou automobilku se bude jednat o domácí závod, ve kterém bude chtít všem svým příznivcům ukázat, že stále patří na vrchol. Stejné cíle má také německý tým, který v uplynulých třech závodech vždy vystoupal na stupně vítězů.

Závody šampionátu FIA GT1 World Championship můžete sledovat v přímém přenosu na obrazovkách televizní stanice SPORT 5. V sobotu 4. června od 12:25 hod kvalifikaci a od 17:00 hod kvalifikační závod. V neděli 5. června pak hlavní závod od 15:30 hod.

Průběžné pořadí šampionátu naleznete ZDE

KALENDÁŘ FIA GT1 WORLD CHAMPIONSHIP 2011:

 25-26/03  Yas Marina  Abu Dhabi
 09-10/04  Zolder  Belgie
 07-08/05  Algarve  Portugalsko
 14-15/05  Sachsenring  Německo
 04-05/06  Silverstone   Velká Británie
 02-03/07  Navarra  Španělsko
 16-17/07  Paul Ricard  Francie
 03-04/09  Ordos  Čína
 22-23/10  Interlagos   Brazílie
 05-06/11  San Luis  Argentina

 
UŽITEČNÉ ODKAZY:

Oficiální stránky týmu Young Driver AMR 
Agentura BPA sport marketing  www.bpa.cz
Oficiální stránky Tomáše Engeho  www.tomas-enge.cz
Oficiální stránky Alexe Müllera  www.alex-mueller.net
Oficiální stránky Darrena Turnera  www.darrenturner.net
Oficiální stránky Stefana Mückeho  www.stefan-muecke.de
Oficiální stránky týmu Fischer Racing
Oficiální stránky šampionátu FIA GT1