• 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Wickens vítězem, o titulu se rozhodne zítra

Formule Renault 3.5, Circuit de Catalunya - 1. závod

Robert Wickens si dnes na své konto připsal páté vítězství letošní sezóny, když suverénním způsobem ovládl první závod závěrečného podniku Formule Renault 3.5, který hostí okruh Circuit de Catalunya. Jeho největší soupeř v boji o titul Jean-Eric Vergne dojel druhý a o titulu rozhodne až závěrečný závod. Trojici nejlepších na stupních vítězů zkompletoval Daniil Move.

Po startu z pole position nedal Wickens nikomu šanci a po 29 kolech proťal cílovou pásku s náskokem 21 sekund na svého týmového kolegu Vergneho.

Ten se na stupně vítězů propracoval z devátého místa na startu. Nejprve si polepšil o tři pozice v prvních zatáčkách a následně mu zahrála do karet kolize mezi Albertem Costou a Jakem Rosenzweigem, která se odehrála ještě v prvním kole.

V 17. kole se v první zatáčce vnějškem dostal Vergne před Alexandera Rossiho. Ve stejném místě si o pět kol později poradil také s Daniilem Movem a dostal se tak na druhé místo, kde také dojel. Rus Move dojel letos podruhé třetí.

Po startu z pátého místa využil pilot P1 Motorsport zaváhání Alberta Costy v první zatáčce, když byl Španěl dlouhý, čímž zdržel také Alexandera Rossiho a Move se tak protáhl na druhé místo, které držel až do chvíle, než se přes něj přehnal Vergne.

Za čtvrtým Rossim dojel pátý Sergio Canamasas. Šesté místo si připsal Nick Yelloly. Na toho si brousila zuby smečka vozů. Tři kola před cílem se přes něj pokusil dostat Kevin Korjus, jenže mezi oběma vozy došlo ke kontaktu, po kterém se Estonec roztočil a klesl na konečné jedenácté místo.

Sedmý dojel Nelson Panciatici před osmým Janem Charouzem, pro kterého to znamená vyrovnání nejlepšího letošního výsledku z prvního závodu ve Spa-Francorchamps.

Do závodu vůbec nezasáhl jeho týmový kolega Brendon Hartley, který v dopolední kvalifikaci tvrdě havaroval a poničil vůz tak, že jej mechanici nestihli dát do závodu do pořádku. Kromě něj nestartoval ani Adrien Tambay, který cítil po havárii v ranní kvalifikaci bolesti krčního svalstva. Nejistý je rovněž jeho start v zítřejším závodě.

Před posledním závodem sezóny má Wickens na svého týmového kolegu v průběžném hodnocení náskok devět bodů.