Juncadella po první kvalifikaci v čele

Masters of Formula 3, Zandvoort - 1. kvalifikace

Daniel Juncadella je držitelem provizorní pole position pro letošní závod Formule 3 Masters na nizozemském Zandvoortu po první kvalifikaci, jejíž start byl zpožděn kvůli dopolednímu silnému dešti.

Španěl byl přitom ještě pět minut před koncem, kdy kvůli incidentům Felixe Rosenqvista a Raffaeleho Marciella vlály červené vlajky, až čtrnáctý.

V závěru však původně mokrá trať osychala a tak celá řada závodníků zlepšila své časy. Juncadella se nakonec dostal na hodnotu 1:45.127, který již nikdo nedokázal překonat.

Na druhé místo tak srazil svého krajana Carlose Sainze jr., který byl před přerušením kvalifikace na prvním místě se suverénním sekundovým náskokem. Po restartu se však Sainzovi nepodařilo více zrychlit a musel se tak nakonec spokojit s provizorní druhou pozicí.

Třetí skončil nejlépe postavený jezdec z britské F3 Alex Lynn v barvách týmu Fortec Motorsport, na čtvrtou příčku ze šesté se po restartu posunul jeho krajan, závodící však v evropské F3, Will Buller.

Rosenqvist, který způsobil červené vlajky před koncem, se restartu nemohl zúčastnit kvůli poškozenému zavěšení svého vozu. Švéd tak ze druhého místa spadl na páté.

Šestý čas zaznamenal domácí Hannes van Asseldonk před sedmým Pascalem Wehrleinem a osmým Marciellem, který zastavil na trati ve stejné době jako Rosenqvist, jednalo se však o separátní incident.

První desítku doplnili devátý Michael Lewis a desátý Luis Felipe Derani.