Abt na domácí trati poprvé na pole position

GP3, Hockenheimring - kvalifikace

Daniel Abt při sobotním ránu potěšil domácí diváky, když v rámci pátého podniku letošní sezóny GP3 na německém Hockenheimringu vybojoval svou první pole position v GP3.

Německý závodník se na první místo dostal během závěrečné přetahované o nejrychlejší časy. Krátce před koncem byl v čele jeho týmový kolega Conor Daly, krátce nato ho však překonal vedoucí jezdec průběžné klasifikace Mitch Evans.

Abt však ve svém rychlém kole dokázal být ještě o 0,008 sekundy rychlejší a posunout se na provizorní pole position. Evans si mezitím připsal absolutně nejrychlejší první sektor, poté však zvolnil a vrátil se do boxů.

Přestože jeho postavení již nakonec nikdo neohrozil, přišel pro jistotu Abt s ještě jednou odpovědí a zrychlil o další dvě desetiny sekundy, aby se jako jediný pilot dostal pod hranici 1:32. Na domácí trati tak vybojoval svou premiérovou pole position.

Spolu s ním se do první řady postaví Evans, který bude mít svého největšího konkurenta v boji o titul Aara Vainia za sebou, až na páté pozici. Mezi ně se kvalifikovali třetí Daly a čtvrtý Tio Ellinas, jenž byl nejrychlejší v pátečním volném tréninku.

Šestý skončil vítěz prvního závodu na Silverstonu Antonio Félix da Costa, který zároveň startuje v seriálu Světové série Formule Renault 3.5, když ve výchovném programu Red Bullu nahradil neuspokojivého Lewise Williamsona.

Ten se vrátil do GP3 k týmu Status Grand Prix, v kvalifikaci na Hockenheimu však vybojoval pouze šestnácté místo.

První desítku uzavřeli sedmý David Fumanelli, osmý Patric Niederhauser, devátý Marlon Stöckinger a desátý Kevin Ceccon.