Vainio snížil bodovou ztrátu ziskem pole position

GP3, Hungaroring - kvalifikace

Aaro Vainio vybojoval pole position pro první závod GP3 na Hungaroringu a s ní spojené čtyři body, které jej v průběžném pořadí šampionátu přibližují vedoucímu jezdci Mitchi Evansovi.

Finský závodník týmu Lotus zajel dokonce dvě kola, která byla dost dobrá na kvalifikační vítězství. Vainio nejprve zaznamenal čas 1:36.133, který později ještě vylepšil na hodnotu 1:36.052, čímž se dostal na rozdíl 0,249 sekundy od druhého Antonia Félixe da Costy.

Lídr série Mitch Evans se musel spokojit se třetím místem a ztrátou přes tři desetiny sekundy, ve druhé řadě startovního roštu ho doplní Filipíňan Marlon Stöckinger.

Pátý čas zajel David Fumanelli před šestým Danielem Abtem a sedmým Conorem Dalym, který byl velice rozčílený poté, co jej v poslední zatáčce zbrzila Španělka Carmen Jordá.

První desítku doplnili Kevin Ceccon, Matias Laine a Patric Niederhauser.

Pořadí na startovním roštu by se však ještě mohlo zamíchat, sportovní komisaři totiž řeší několik incidentů, při kterých si někteří jezdci dělali v posledních zatáčkách prostor pro své rychlé kolo a připletli se tak do cesty závodníkům, kteří dokončovali své měřené pokusy.