FIA potvrdila, že byl start odložen kvůli Schumacherovi

Pilot Mercedesu nestál správně ve startovacím boxu.

Mezinárodní automobilová federace (FIA) potvrdila, že za odložení startu Velké ceny Maďarska mohl Michael Schumacher, který nestál správně na svém vymezeném startovním místě.

Když byli jezdci po zaváděcím kole seřazeni na roštu, místo rozsvícení pěti červených světel se nad startovní čarou rozblikala světla žlutá znamenající přerušení startovní procedury. Piloti se následně vydali do druhého zaváděcího kola.

Do toho ovšem nevyrazil spolu se zbytkem pole Schumacher, který byl odtlačen do boxů. Němec po závodě řekl, že musel na startu vypnout motor kvůli jeho přehřívání.

To nastartovalo dohady o tom, co vlastně stálo za odložením startu. Jasno v celé situaci udělala až FIA, která potvrdila, že Schumacher nestál správně na své startovní pozici.

Kromě startu se nedařilo sedminásobnému mistru světa ani v samotném závodě. Na začátku jej postihl defekt, byl penalizován za překročení rychlosti v boxech a nakonec z 18. místa po problémech s motorem a telemetrií odstoupil.