BMW v první řadě, na pole position Farfus

DTM, Nürburgring - kvalifikace

Augusto Farfus si zajistil první letošní pole position v DTM, když vyhrál kvalifikaci na závod na Nürburgringu. Úspěch BMW stvrdil druhým místem na startu Marco Wittmann.

Vítěz úvodního závodu sezóny do závěrečného superpolu, kde má každý ze čtyř nejrychlejších pilotů k dispozici jen jedno měřené kolo, jako třetí v pořadí. Kratší verzi Nürburgringu zdolal za 1:23.296 a překonat jej mohl už pouze nejrychlejší pilot třetí části Wittmann. Jeho značkový kolega od BMW však o 149 tisícin sekundy na Brazilcův čas nestačil a na roštu zítřejšího závodu mu bude patřit až druhá pozice.

Krátce po kvalifikaci Wittmanna navíc začali vyšetřovat sportovní komisaři, jelikož se měl dopustit porušení odstavce 30.9 ve sportovních regulích, když ke svému boxovému stání zabočil příliš brzy. Komisaři se však nakonec rozhodli Wittmanna nepenalizovat a ten si tak udržel svou druhou pozici.

Poprvé od sezóny 2011 se do superpolu probojoval Miguel Molina a hned z toho bylo třetí místo a role nejlépe umístěného pilota Audi. Ve druhé řadě bude spolu s ním Edoardo Mortara s dalším audi.

Za nimi následuje kvarteto pilotů Mercedesu vedené Garym Paffettem na páté příčce před šestým Danielem Juncadellou, pro kterého postavení ve třetí řadě znamená nejlepší kvalifikační výsledek v kariéře v DTM.

Následují Robert Wickens a Christian Vietoris. Z deváté pozice vystartuje Mattias Ekström před desátým Brunem Spenglerem, který byl letos v kvalifikaci zatím nejhůře sedmý a to hned při úvodním podniku na Hockenheimu.

Na jedenácté pozici bude mít za sebou vedoucího muže průběžného pořadí a svého největšího soupeře v boji o titul Mika Rockenfellera. Němec byl nejrychlejší v první části kvalifikace a byl považován za favorita.

V závěrečných sekundách druhé části však své časy zlepšili ještě Juncadella a Molina. Rockenfeller se s tím ve svém závěrečném kole pokusil něco udělat, ovšem o 0,011 sekundy se dále neprobojoval a vypadl po druhé části.

Dalším zklamáním skončila kvalifikace pro šampiona z roku 2011 Martina Tomczyka, který odstartuje až z dvacáté pozice. Němec se už počtvrté v řadě nedostal dále než do první části kvalifikace.