Novinky

  • 19.08.2019 Neutral Pilot týmu Renault Nico Hülkenberg se dnes dožívá 32 let

  • 19.08.2019 Neutral Sacha Fenestraz vybojoval na okruhu Motegi titul japonského mistra formule 3

  • 19.08.2019 Neutral Will Power z Teamu Penske v Pocono Raceway letos poprvé vyhrál závod IndyCar

Facebook Instagram

Ferrari zvažuje okamžitou úpravu motoru

 Ferrari zvažuje okamžitou úpravu motoru

Na dynamometru má nové koňské síly.

Podle informací webu Motorsport Ferrari uvažuje o okamžitém použití tří vývojových žetonů. Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen by díky tomu mohli už příští týden jezdit s výkonnějšími spalovacími motory.

Ferrari nemá tak dobrý začátek sezony, v jaký věřilo na začátku zimní přestávky, ale vývojové programy nepřetržitě pokračují a jeden z nich má na dynamometru velmi dobré výsledky, proto by ho Scuderia ráda co nejrychleji dostala na trať. V případě Kimiho Räikkönena by to nebyl tak velký zásah do původního plánu, ale pro Sebastiana Vettela by to byl už třetí motor této sezóny.

Ani Vettelova situace ale nemusí být tak složitá, jak to na první pohled vypadá. Podle pravidel mají výrobci připravit motory tak, aby jezdci stačily 4 na sezónu s 20 závody. Jelikož ale letošní sezóna má 21 závodů, každý jezdec může bez penalizace použít pět motorů, což je podstatně menší výzva než loňský poměr čtyř motorů na 19 závodů. Také je třeba brát v úvahu, že motory je možné střídat a 30 až 40 procent kilometrů absolvují během tréninků. Vettel by tak motor použitý v Číně mohl ještě využít v pátečních trénincích a také v závodech na pomalých tratích v Monaku, Maďarsku a Singapuru. Ruská trať ale má pár delších rovinek a jezdec je proto rád za každou koňskou sílu.

Prezident Ferrari možnou přípravu zásadního skoku ve výkonnosti naznačil už během víkendu Velké ceny Číny.

"Věci se hýbou správným směrem. Stanovili jsme si důležité cíle, ale poznáváme zcela nový vůz, takže chyby jsou pochopitelné. Přesto jsme v Austrálii mohli vyhrát a já jsem obecně spokojený s naším progresem. Ale je před námi hodně práce, využijeme důležité výsledky našeho vývoje. Jenže jsme si vědomi toho, že ani Mercedes nespí a nepřestal vyvíjet, takže si neděláme iluze, že by pro nás bylo snadné porazit ho,“ řekl Sergio Marchionne.

Komentáře ke článku