Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Čí je to vina?

Čí je to vina?

Mercedes zatím nerozhodl.

Všichni jste to viděli, Nico Rosberg a Lewis Hamilton v prvním kole tvrdě kolidovali a závod pro ně skončil pár sekund po startu. Mercedes přišel o kopec bodů, místa na stupních vítězů cenná i pro sponzory a výsledek může ovlivnit celý šampionát, přestože do konce sezony je ještě daleko. Čí to byla vina? Niki Lauda vidí více viny na straně Lewise Hamiltona.

"Úplně zbytečné a největší katastrofa je, že to vyřadilo oba vozy Mercedesu, což je pro nás nepřijatelné," řekl nevýkonný ředitel týmu Mercedes, který měl v zákulisí i generálního ředitele mateřské automobilky, Dietera Zetscheho.

"Lewis byl při předjíždění příliš agresivní, a proč by mu Nico měl nechat místo, když bojuje o vedení? Pro mě je to velmi jednoduché. Lewis si to špatně vypočítal, viním ho více než Nica, ale pro tým a Mercedes je to celé nepřijatelné."

Toto Wolff, šéf týmu Mercedes, vidí chybu na obou stranách.

"Už jsme s nimi mluvili a není to jednoznačné. Není to 100 procent na jedné straně a 0 na druhé, takže nechci vinit ani jednoho z nich. Pro tým je to těžká situace, protože jsme po obrovském úsilí celého týmu přišli o 43 bodů, ale necháváme závodníky závodit a občas to pak takhle dopadne. Stevardi rozhodnou, ale podle nás není na vině pouze jeden z nich. Uvidíme."

Wolff se vyjádřil i k Laudově vyjádření: "Niki je závodník, má svůj instinkt a věci vidí černé nebo bílé. Je to jeho názor a pomáhá nám vidět jednu část celého obrazu, ale musíme analyzovat data a pořádně si promluvit s oběma jezdci."
 

Komentáře ke článku