Novinky

  • 20.09.2019 Good Druhý trénink na VC Singapuru vyhrál Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 20.09.2019 Bad Lewis Hamilton dostal pokutu 5000 eur za příliš chladné palivo

  • 20.09.2019 Good Úvodní trénink na VC Singapuru se stal kořistí Maxe Verstappena (Red Bull)

Facebook Instagram

Valtteri Bottas navštívil továrnu Mercedesu

Valtteri Bottas navštívil továrnu Mercedesu

Přestup se už zdá být jistý.

Jaká zpráva se k nám často donese pár dní předtím, než nám některý z týmů oznámí získání nového jezdce? Zpráva o tom, že si jezdec byl tajně ohlédnout jeho továrnu, seznámit se s lidmi a nejednou i slavnostně vzít pero a smlouvu doplnil o poslední důležitý podpis. Takovou návštěvu prý už před Vánocemi absolvoval Valtteri Bottas, který byl viděn v továrně v anglickém Brackley patřící týmu Mercedes.

Více informací nemáme a ani tahle nebyla oficiálně potvrzena. Předpokládá se, že Bottas mluvil s nejvýznamnějšími lidmi týmu, seznámil se se svými budoucími techniky a inženýry a pokud již podepsal smlouvu, mohl se seznámit i s vozem Mercedes F1 W08. Oficiální oznámení můžeme očekávat na začátku ledna, aby Bottasovy další návštěvy továrny už nemusely být tajné.

Umístění tohoto dílu skládačky bude mít vliv na další. Felipe Massa pravděpodobně zruší ukončení kariéry v F1 a bude opět závodit za Williams, aby se v týmu udržela kontinuita a aby se mladý Lance Stroll měl od koho učit. Pascal Wehrlein, junior Mercedesu, pak pravděpodobně zakotví u Sauberu, se kterým měl Toto Wolff dobře rozjetá jednání již předtím, než zjistil, že Nico Rosberg končí kariéru. Tím se ve Švýcarsku definitivně zavřou dveře před Felipe Nasrem, který by se už mohl ucházet jen o sedačku ve voze týmu Manor, ale bez sponzorů to bude mít těžké. Manor by tak přišel o oba juniory Mercedesu a potřeboval za jeho pohonné jednotky zaplatit penězi od sponzorů, díky čemuž má dobrou šanci Esteban Gutiérrez.

Komentáře ke článku