Novinky

  • 21.08.2019 Neutral Alfa Romeo dá šanci ke svezení se staršími vozy Sauber pilotům F2 Correovi a Calderónové

  • 19.08.2019 Neutral Pilot týmu Renault Nico Hülkenberg se dnes dožívá 32 let

  • 19.08.2019 Neutral Sacha Fenestraz vybojoval na okruhu Motegi titul japonského mistra formule 3

Facebook Instagram

Bottase zastavila dosud nevídaná porucha

Bottase zastavila dosud nevídaná porucha

Mercedesu selhalo turbo.

Dvě poruchy motorů Mercedes způsobily, že Valtteri Bottas ve Španělsku přišel o téměř jisté místo na stupních vítězů a v tabulce mistrovství světa ztratil bodový kontakt s Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem. První problém měla zcela nová pohonná jednotka a Mercedes v sobotu ráno rozhodl, že Finovi do kvalifikace a závodu nedá ani tuto, ani další novou, která by už byla třetí ze čtyř povolených na sezonu. Místo toho zariskoval a do jeho vozu vrátil agregát, který sloužil po celý začátek šampionátu včetně náročných závodů v Bahrajnu a v Rusku a nejspíš už měl dožít jen jako "páteční". Vydržel pouze polovinu závodu a Bottasův šéf v Monaku prozradil, že inženýři objevili zcela novou poruchu.

"Identifikovali jsme původ problému, bylo jím turbo," řekl Toto Wolff. "Takové selhání jsme ještě neměli, což ukazuje, že musíme vše prověřit dvakrát. Tohle je technický sport a když se dostanete až na hranici svých možností, objeví se technické problémy."

Bylo to první selhání motoru Mercedes v sezoně 2017 a německou automobilku může těšit alespoň to, že jako první se neporouchaly MGU-H nebo MGU-K. Oba rekuperační systémy Mercedesu prošly v zimě velkými změnami a ty jsou u motorů vždy spojené s obavami o spolehlivost.

Komentáře ke článku