Novinky

  • 04.11.2025 Good Charles Leclerc se zasnoubil s Alexandrou Saintovou

  • 21.10.2025 Good Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo

  • 20.10.2025 Bad Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

Facebook Instagram

Buemi vyloučen ze sobotního závodu Formule E

Buemi vyloučen ze sobotního závodu Formule E

Tlaky v pneumatikách neodpovídaly předpisům.

Nemilé překvapení pro Sébastiena Buemiho – všechna lopota v sobotním závodě Formule E v Berlíně přišla vniveč. Jeho vůz neprošel technickou kontrolou.

Příčinou byly tlaky v pneumatikách. Jejich minimální úroveň stanovují předpisy na 1,6 baru. Jenže komisaři naměřili hodnoty v rozmezí od 1,46 do 1,59 baru. Ortel mohl být proto jediný: diskvalifikace!

Buemi, který se ze čtrnáctého místa na roštu propracoval až na páté v cíli, to přijal sportovně: „Pochopitelně jsem hodně zklamán. Teď už se ale soustředím na neděli. Doufám, že si všechno vynahradím.“ Vinu na sebe vzal ústy Alaina Prosta tým Renault e.dams: „Chyba nastala na naší straně. Bohužel nás stála strašně moc.“

V celkovém pořadí se Buemiho náskok na Lucase di Grassiho smrskl na 22 bodů. Švýcar navíc bude chybět na startu příštího podniku v New Yorku.