Novinky

  • 19.01.2021 Neutral Roy Nissany pokračuje jako oficiální testovací jezdec Williamsu

  • 19.01.2021 Neutral Monacký autoklub popřel zvěsti o zrušení letošní velké ceny F1 v knížectví

  • 18.01.2021 Neutral Valtteri Bottas obsadil šesté místo ve finské Arctic Rally

Facebook Instagram

Vettel je rychlý, může vyhrát

Vettel je rychlý, může vyhrát

Räikkönena mrzí chyba v rozhodující chvíli.

Sebastian Vettel včera utrpěl bolestivou porážku. Ve druhém z jeho tří rychlých kol ve finálové části kvalifikace se velmi snažil překonat Lewise Hamiltona, ale časomíra ukázala, že byl pomalejší o 0,004 sekundy. O držiteli pole position mělo rozhodnout, zda dokáže svůj čas ještě aspoň trochu vylepšit, jenže Hamilton odněkud vytáhl více než tři desetiny sekundy. Na to Vettel neměl žádnou odpověď a musel se smířit s druhou startovní pozicí. To však nic nemění na tom, že jeho dnešním cílem je vítězství. Vůz Ferrari SF70H na to má.

"Řekl bych, že jsme na to dostatečně rychlí," řekl Vettel. "Se svým posledním kolem nejsem zcela spokojený. Velmi jsem chtěl zopakovat předchozí kolo a ještě ho trochu vylepšit. Ještě více jsem zatlačil, ale už to bylo příliš. Věděl jsem, že musím svůj čas zlepšit, i kdyby to bylo jen o 0,005 sekundy."

Vettel se nezdráhal uznat, že Hamilton podal lepší výkon. "Není překvapením, že Mercedes je zde velmi rychlý, hlavně v posledním sektoru (s vlásenkou, šikanou a dvěma rovinkami). Ale Lewis dnes odvedl lepší práci, zajel dobré kolo. Dnes byl lepší."

Kimi Räikkönen bude na startu stát za zadním křídlem svého týmového kolegy. Na vině je prý chyba, kterou udělal v posledním kole kvalifikace.

"V posledním kole jsem byl rychlý, ale ve druhé zatáčce jsem udělal chybu," přiznal finský jezdec. "Trochu jsem zlepšil svůj výkon, ale na velmi dobrý čas už nebyla naděje. Doplatil jsem na svou chybu. Dnes jsem měl větší problém cítit pneumatiky než včera, ale s tím už nic nenadělám."

Kromě vlastní rychlosti spoléhá i na incidenty a možné výjezdy safety caru, které jsou na okruhu Gillese Villeneuvea poměrně časté.

"Obyčejně to bývá hektický závod, vždy se něco stane. Tady nikdy nevíte, věci se mohou změnit v okamžiku. Měli bychom být rychlí, tak uvidíme."

Komentáře ke článku