Novinky

  • 21.09.2020 Good Brit Kenneth McAlpine, účastník sedmi velkých cen, slaví 100. narozeniny

  • 21.09.2020 Neutral Na VC Eifelu na Nürburgringu bude umožněn vstup až 20 000 diváků

  • 20.09.2020 Good Posádka Buemi - Nakadžima - Hartley (Toyota) vyhrála letošních 24 hodin Le Mans

Facebook Instagram

Vettel nehází flintu do žita

Vettel nehází flintu do žita

Ferrari chce bojovat o vítězství.

Ferrari dnes bylo na hlavu poraženo Mercedesem, stejně jako celý zbytek světa F1. Stříbrný šíp Lewise Hamiltona byl o 1,1 sekundy rychlejší než ferrari třetího Kimiho Räikkönena, který neměl žádnou šanci porazit ani výrazně pomalejšího Valtteriho Bottase. Fin ve službách Ferrari se pokusil zůstat pozitivní. Desetina nebo sekunda v jediném rychlém kole, na tom už zítra nebude záležet. Důležité budou startovní pozice a závodní rychlost.

"Celý víkend je o práci s pneumatikami a dnes se nám dařilo méně než včera," prozradil Räikkönen. "Kdo je dokáže během jednoho kola zahřát na sto procent, může být mnohem rychlejší, jenže nám se to nepodařilo. Když jsme pneumatiky konečně nastartovali, vůz se choval dobře, jenže pocit z něj se měnil z kola na kolo a ze sady na sadu. V první zatáčce jsem si vozem nebyl jistý a nemohl jsem zatlačit naplno. Snadno tam můžete dostat smyk nebo udělat jinou chybu. Celou dobu jsem byl (s teplotou pneumatik) na hranici jejich fungování, ale poslední kolo už bylo o trochu lepší. Třetí místo není katastrofou, s radostí ho přijímám, lepší místo jsme dnes beztak nemohli získat. V závodu začnou pneumatiky po pár kolech fungovat lépe a já věřím, že budeme našim soupeřům mnohem blíže."

Také Sebastian Vettel věří, že Mercedes zítra nebude neporazitelný a Ferrari dnes dosáhlo maximum toho, čeho dosáhnout mohlo.

"Výsledek je dobrý, přestože z něj nejsme nadšeni," řekl po kvalifikaci Vettel. "Dnešní ráno nepřineslo to, co jsme potřebovali (Vettel přišel o část třetího tréninku kvůli poruše hydrauliky), ale to nás neomlouvá. Odjeli jsme dostatek kol. Nakonec jsem zůstal na trati sám a v posledním sektoru (s velmi dlouhou hlavní rovinkou) jsem neměl koho použít jako vlek, ale opravdu nemám rád tyhle výmluvy. Mohl jsem zajet o něco lepší kolo, ale maximem nejspíš bylo třetí místo. Asi všichni jsme překvapeni, jak moc se Mercedes zlepšil. ale měli bychom si dát pozor na ukvapené závěry. Když jste na takové trati zcela spokojení se svým vozem, může vám to získat spoustu času.

Jsme si zcela jisti, že zítra z vozu dostaneme více, proto si nedělám velké starosti. Postavení na startu samozřejmě nebude ideální, ale bude to dlouhý závod a naše rychlost by měla být v pořádku. Budu začínat na čtvrtém místě. Zlepšení o jednu pozici a hned je z toho pódiové místo. Také Mercedes bude rychlý, ale nepochybuji, že s ním můžeme svést vyrovnaný boj. V pátek byly naše dlouhé stinty velmi dobré, ačkoliv start za jinými vozy není něco, z čeho bychom měli radost."

Komentáře ke článku