Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Vettel uspěl díky pneumatikám

Vettel uspěl díky pneumatikám

Overcut lepší než undercut.

Po dlouhém období trápení a zklamání se Sebastianovi Vettelovi povedlo blýsknout druhým místem ve Velké ceně Ázerbájdžánu. Jedná se o jeho první pódiové umístění za tým Aston Martin a kromě chyb favoritů mu k němu pomohla i strategie a výborná práce s pneumatikami, která není možná bez toho, aby se jezdec sžil se svým vozem.

"Strategie se samozřejmě vymýšlí snadněji, když nestartujete někde vzadu," podotkl čtyřnásobný šampion, jenž startoval z jedenáctého místa a byl tedy prvním jezdcem startujícím na pneumatikách nepoužitých v kvalifikaci.

"Nové pneumatiky samozřejmě nemohly uškodit. Ostatní na těch svých odjeli pár kvalifikačních kol. I díky tomu jsme na trati vydrželi déle, ale bylo to hlavně zásluhou dobrého managementu pneumatik. To rozhodlo. A samozřejmě i naše čistá rychlost.

S vozem jsem si rozuměl, díky tomu jsem se mohl posouvat vpřed. Stupně vítězů jsme opravdu nečekali. Už v pátek jsem se ve voze cítil dobře, ačkoli jsme neměli rychlost. V sobotu nám to moc nevyšlo, ale neděle byla sladká."

Vettel byl prvním jezdcem značky Aston Martin na stupních vítězů. Foto: Aston Martin

Velká bodová nadílka dostala Vettela na deváté místo šampionátu jezdců. Lance Stroll naopak z Baku odcházel s nulou, protože ho ze závodu vyřadila nečekaná exploze pneumatiky.

"Bylo frustrující nedokončit závod, ale jsem v pořádku," řekl Kanaďan po havárii. "Byli jsme na nejlepší cestě získat kopec bodů tím, že zůstaneme na trati déle než ostatní a skrze overcut se dostaneme před více soupeřů najednou. Takže pro mě to byl těžký víkend, ale jsou zde i pozitiva. Měli jsme dobrou závodní rychlost a Sebastian se dostal až na pódium."

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Aston Martin

Komentáře ke článku