Novinky

  • 23.06.2018 Good Pole position pro VC Francie získal Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 23.06.2018 Good Ve 3. tréninku na VC Francie měl nejlepší čas Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 22.06.2018 Bad Před 39 lety zemřel legendární závodník Louis Chiron

Facebook Instagram
reklama
reklama

Agag: Bez soukromníků to nepůjde

Agag: Bez soukromníků to nepůjde

Rozpočtový strop zůstane zachován

Formule E jede na neuvěřitelné vlně prosperity. Automobilky se předhánějí v tom, která dříve do seriálu naskočí, roztáčí se kolotoč velkých peněz. A právě v tom je skryto nemalé nebezpečí. Promotér Alejandro Agag je ale natolik ostříleným kozákem, že si ho samozřejmě uvědomuje.

V šampionátu zbyly v současnosti jen tři nezávislé stáje, přičemž za vyloženého soukromníka dlužno považovat jen Techeetah. Ten ovšem navazuje pevnější vazby s Porsche. Jednoho krásného dne by se tak mohlo stát, že privátní ekipy zmizí úplně. Případný masivní odchod výrobců by pak vedl k neodvratnému konci. Příkladů v nedávné historii světového motorsportu najdeme dost.

Agag zná jednoduchý recept: „Musíme prostě trvat na dodržování současného reglementu. To je pro mě osobně mimořádně důležité, protože tím chráníme malé. Jestliže si chceme uchovat dlouhodobější perspektivu, bez soukromých týmů s omezenými financemi se neobejdeme.“

V praxi to znamená, že Agag hodlá i nadále striktně trvat na rozpočtovém stropu. Ten v současnosti činí na auto 440 tisíc eur. V příštím ročníku, kdy již nebude v průběhu závodu nutné měnit monoposty, vzroste na 800 tisíc euro. Navíc dodavatelé pohonných ústrojí musejí svým zákazníkům v předstihu sdělit konečnou cenu za své produkty.

reklama
reklama

Komentáře ke článku