Novinky

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

Facebook Instagram

Dohoda o nepřetahování sponzorů padla?

Dohoda o nepřetahování sponzorů padla?

Williams vs. McLaren

Claire Williamsová v jednom rozhovoru zmínila, že Frank Williams a Ron Dennis měli dohodu, pravděpodobně pouze gentlemanskou, že jejich týmy nebudou investovat energii do toho, aby si navzájem kradli sponzory. Čas ale běží jako voda, ve dvou nejstarších britských týmech se toho za poslední léta hodně změnilo a také původní dohody už zřejmě neplatí.

Jak s velkým předstihem vyplulo na světlo světa, Williams na konci roku přijde o svého titulárního sponzora. Martini, které poskytlo své tradiční barvy posledním pěti vozům z Grove, na konci této sezony opustí nejen Williams, ale i celou F1. Tohoto sponzora už tedy nové vedení McLarenu neuloví, ale údajně vniklo do revíru Williamsu, snaží se vyvolat paniku a přesvědčuje jeho ostatní sponzory, aby opustili potápějící se loď. To by v případě úspěchu mohlo k potopení lodi opravdu vést. Důvěryhodnost těmto zprávám dodalo bojovné vyjádření Williamsové, jež oficiálně stále zastupuje svého otce, ale prakticky je už dlouho šéfkou týmu.

"Myslela jsem si, že McLaren a Williams se dohodly, že si tohle nebudou dělat. Frank a Ron určitě," nechala se slyšet Williamsová. "Toto je tvrdý byznys, takže je v něm každý sám za sebe. Z mého úhlu pohledu musíme dělat vše pro to, aby naši partneři neodcházeli k jiným týmům. Je to na nás. Pokud skončí v jiném týmu, tak jsme se asi dostatečně nesnažili udržet si je. Zak (Brown) to může zkoušet, ale nebude to bez boje. Sponzorů se nevzdám snadno, bez nich nepřežijeme."

McLaren nedávno oznámil velké partnerství s Petrobrasem, ten se ale s Williamsem rozloučil už na konci sezony 2016.