Novinky

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

  • 06.12.2019 Good Mistr světa F1 z roku 1982 Keke Rosberg slaví 71. narozeniny

Facebook Instagram

Salaquarda: Mohla by z toho být bedna

Salaquarda: Mohla by z toho být bedna

Kde se dá v Mostě předjíždět

Jak jsme už informovali, představí se v závěru tohoto týdne český tým I.S.R. v závodech ADAC GT Masters na mosteckém autodromu. Posádku Audi R8 LMS budou tvořit čtyřiatřicetiletý Filip Salaquarda z Prahy a třiačtyřicetiletý Frank Stippler z německého Bad Münstereifelu. Mediální oddělení seriálu tomu dokonce věnovalo zvláštní tiskovou zprávu.

Salaquarda v ní představil okruh: „Je na něm několik míst, kde se dá předjíždět. Nejlepší příležitost je pochopitelně na konci cílové rovinky, kde se může soupeř vybrzdit. Do tohoto úseku přijíždíme na šestku v rychlosti kolem 250 km/h a musíme pak ostře dobržďovat do první úzké zatáčky, tak intenzivně, jako nikde jinde na trati. Dá se projet jen na první nebo druhý rychlostní stupeň. Je třeba být maximálně opatrný, protože tady často dochází ke kolizím. Potom následuje několik rychlých pasáží, rozdělených vždy pomalou zatáčkou. I v nich lze předjíždět.

Po letech na evropské GT scéně Salaquarda absolvuje první plnou sezonu v ADAC GT Masters: „Je to silný šampionát a také z logistického hlediska má pro nás větší smysl,“ vysvětluje důvody přestupu. „Na většinu podniků nemusíme tak daleko cestovat. Před Mostem jsme optimističtí. Na dráze jsme již testovali. Myslím, že dopadneme lépe než v Oscherslebenu a zase si vyjedeme nějaké body. Když poběží všechno ideálně, mohly by z toho dokonce být stupně vítězů.

Úvodní klání startuje v sobotu 28. dubna ve 13.15 hodin, odveta pak v neděli 29. dubna ve 13.08 hodin.

Komentáře ke článku