Lawson zopakoval sobotní vítězství

Vedení udržel Zendeli

Ve skvělé formě se na Lausitzringu představil šestnáctiletý Novozélanďan Liam Lawson. Dvě jízdy německého mistrovství F4 vyhrál, jednou skončil druhý a posunul se na druhé místo průběžného pořadí. Celkové vedení si nadále udržel Lirim Zendeli z Německa.

Po dvou sobotních se v neděli jela ještě třetí jízda. Znovu si v ní vedl skvěle Lawson a v prosluněném nedělním dopoledni nenechal nikoho na pochybách o své převaze. „Abych byl upřímný, moc tomu nerozumím. V pátek jsme měli nějaké technické problémy, takže jsem si nemyslel, že by takový úspěch mohl být možný. Je skvělé, že jsme ukázali, jak můžeme být rychlí,“ radoval se po skvělém víkendu Novozélanďan, působící v týmu Van Amersfoort Racing.

Mladíci předváděli nadšené výkony s množstvím soubojů - na snímku Alders (č. 23) a Schumacher (27)

Druhý dojel Weerts a dosáhl tím nejlepšího letošního výsledku. Drobná chyba ho připravila o vítězství, ale se stupněm vítězů byl nadmíru spokojený. Stejně jako třetí Wieshöfer, který stál letos na pódiu už počtvrté. Po špatném startu se k němu musel pracně probojovat. Vedoucí jezdec průběžného pořadí Zendeli z týmu US Racing CHRS postupoval kupředu z osmého místa, ale na Rakušana už ze čtvrté pozice nestačil zaútočit. Dán Vesti zachránil dojem z nepovedeného víkendu alespoň prvními body za páté místo. Osmá pozice stačila patnáctiletému Krüttenovi k poháru pro nejlepšího nováčka.

Start z pole position nedokázal využít Holanďan Alders. Zpočátku vedl před Schumacherem, ale postupně se před oba přehnali Weerts s Lawsonem. Alders nakonec o několik minut později dostal hodiny a vyjel z tratě. Také Schumacher při tomto manévru ztratil pár pozic.

Na stupni vítězů zleva Weerts, Lawson, Wieshöfer a nejlepší nováček Krütten

Výsledky:

3. jízda: 1. Liam Lawson (Nový Zéland) 30:48,627, 2. Charles Weerts (Belgie) +2,281, 3. Mick Wieshöfer (Rakousko) +2,572, 4. Lirim Zendeli (Německo) +3,124, 5. Frederik Vesti (Dánsko) +5,910, 6. Enzo Fittipaldi (Brazílie) +7,549, 7. Oliver Caldwell (Velká Británie) +8,071, 8. Niklas Krütten (Německo) +9,376, 9. Gianluca Petecof (Itálie) +12,985, 10. Leon Köhler (Německo) +14,243, 16. Tom Beckhäuser (ČR) +35,713…

Průběžné pořadí po devíti jízdách: 1. Lirim Zendeli (Německo) 152, 2. Liam Lawson (Nový Zéland) 127, 3. Mick Wieshöfer (Rakousko) 97, 4. Enzo Fittipaldi (Brazílie) 95, 5. Charles Weerts (Belgie) 86, 6. Frederik Vesti (Dánsko) 75, 7. Oliver Caldwell (Velká Británie) 67, 8. Niklas Krütten (Německo) 40, 9. David Schumacher (Německo) 32, 10. Andreas Estner (Německo) 22… 20. Tom Beckhäuser (ČR) 2.