Novinky

  • 19.06.2018 Neutral Od roku 2019 bude Red Bull používat motory Honda

  • 17.06.2018 Good Vítězi závodu 24 hodin Le Mans 2018 se stali Alonso, Buemi a Nakadžima (Toyota)

  • 17.06.2018 Neutral Svítání v Le Mans vítá na vedoucí pozici toyotu Kobajašiho,Conwaye a Lópeze

Facebook Instagram
reklama
reklama

Wolff: Výsledek úplně na h***o

Wolff: Výsledek úplně na h***o

Rival u Ferrari kazí zábavu, teď je třeba makat

Lewis Hamilton vyhrál VC Kanady v roce 2015, 2016, 2017 a jeden z jezdců Mercedesu by jistě zvítězil i v roce 2014, kdyby u obou vozů nedošlo k poruše MGU-K. Od začátku hybridní éry prostě byl okruh Gillese Villeneuvea okruhem Mercedesu, zatímco Ferrari během těchto let pouze jednou dostalo svého jezdce Sebastiana Vettela alespoň na stupně vítězů. A i pole position vždycky obsadil jezdec Mercedesu. V roce 2018 je všechno jinak. Vettel vyhrál kvalifikaci a dominoval závodu. Valtteri Bottas jeho první místo ani jednou neohrozil a Lewis Hamilton si dojel pouze pro body za páté místo. Po nečekané porážce následoval patřičný komentář od šéfa týmu Mercedes Toto Wolffa.

"Výsledek úplně na h***o," nezdráhal se říct v rozhovoru pro rakouskou televizi ORF. "Musím to říct takto. Je to naše silná trať, ale celý víkend jsme dělali malé chyby, od samého začátku. Je na čase, abychom se probudili. Tohle byla trať, kde jsme měli maximalizovat bodový zisk, ne minimalizovat ztráty (jako v Monaku)."

Wolffův protějšek u Ferrari Maurizio Arrivabene mezitím krotil vášně a svůj tým vyzval, aby pořádně makal.

"Tento rok je to velký boj. Špička je víceméně vyrovnaná. Vidíme velmi silný Red Bull a také Mercedes. Řekl bych, že to bude zajímavá sezona. Potřebujeme zůstat nohama pevně na zemi, hlavy dole a pracovat. Pak uvidíme, jaký bude výsledek," řekl.

reklama
reklama

Komentáře ke článku