Novinky

  • 17.04.2024 Good Andretti zprovoznil menší továrnu F1 v Silverstonu

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

Facebook Instagram

Mercedes má ve Francii nové motory

Mercedes má ve Francii nové motory

Šest jezdců dostalo verzi 2.1

Mercedes už potvrdil, že ve Francii má motory 2.1 a poskytl je všem svým týmům.

Druhá, vylepšená verze letošní pohonné jednotky s třícípou hvězdou, Mercedesem nazývaná Phase 2, měla být původně nasazena už před dvěma týdny v Kanadě. Avšak v poslední chvíli byla objevena vážná závada ve spolehlivosti a šest jezdců muselo sedmý závod absolvovat s pohonnou jednotkou používanou už od začátku sezony. Továrna na motory v Brixworthu se okamžitě vrhla do hledání řešení a prý s vypětím všech sil a na poslední chvíli upravila pohonné jednotky pro tovární tým i obě zákaznické stáje.

Teď už jsou to pohonné jednotky Phase 2.1. Jezdci Mercedesu, Force India a Williamsu již od prvního tréninku používají nové spalovací motory, turba i MGU-H. Od MGU-K, řídící elektroniky a baterií by měl každý jezdec použít pouze dva kusy za rok, takže na nové by se mělo čekat až do poloviny sezony.

Bohužel pro Valtteriho Bottase se nepodařilo vychytat všechny mouchy. Na začátku druhého tréninku, po sedmi kolech, byl v jeho voze objeven únik vody. Fin tak na Paul Ricardu nemohl trénovat dlouhé stinty. V prvním tréninku jsou tradičně na programu kratší výjezdy a třetí dnes spláchl déšť. V neděli by na to mohl doplatit, pokud netrefí správné závodní nastavení, což nová pohonná jednotka ještě více komplikuje.