Novinky

  • 29.08.2023 Good Felipe Drugovich pojede za Aston Martin první trénink na VC Itálie

  • 28.07.2023 Bad U týmu Alpine končí ihned po Velké ceně Belgie Szafnauer, Fry i Permane.

  • 23.07.2023 Good Hungaroring má novou smlouvu s F1 do roku 2032

Facebook Instagram

Bottas je v Hamiltonově voze sebejistější

Bottas je v Hamiltonově voze sebejistější

Hamilton asi vidí problém v pneumatikách.

Po tom, co se Valtteri Bottas necítil ve svém voze sebejistě v Ázerbájdžánu a Lewis Hamilton v kvalifikaci v Monaku, přistoupil Mercedes k výměně. Tvrdí, že střídání vozů bylo plánováno předem a je přirozené, aby každé šasi mělo svůj čas na trati i čas na údržbu a opravy. I tak je ale zajímavé, že Bottas se včera posadil do šasi číslo 6, které na začátku sezony používal Lewis Hamilton. Úřadující šampion přesedl do šasi číslo 4, které ještě v Monaku patřilo Bottasovi. A finskému jezdci změna asi prospěla, s vozem se okamžitě sžil a v prvním tréninku byl ze všech nejrychlejší.

"Těžko říct, jestli je za tím šasi nebo změna trati a odlišné podmínky. Ale rozhodně se ve voze cítím mnohem jistěji než před dvěma týdny," potvrdil Bottas. "Řekl bych, že jsme vykročili správnou nohou. Vše funguje, všechno do sebe zapadá, pocit je dobrý a časy na kolo také. Je to jiná, odlišná trať, ale mohu říct, že vyvážení vozu je dobré, pneumatiky pracují a já cítím jistotu. Cítím, že vozu můžu věřit, a to je ten největší rozdíl."

Bottas ve Francii přesedl do Hamiltonova staršího šasi. Foto: Mercedes

Hamilton v obou pátečních trénincích zaostal za týmovým kolegou o více než čtvrtinu sekundy.

"Tato trať je o dost jiná než Monako a Baku, ale myslím, že každý se boří s nějakým problémem," nechal se slyšet úřadující šampion. "Nevím, jestli je to asfaltem, teplotou nebo vysokým tlakem v pneumatikách. Nikdy jsme ještě nejezdili s takto nahuštěnými pneumatikami, nebo téměř nikdy. Ale těžko říct. Každému z nás to hodně klouže a nikdo nemůže být opravdu spokojený."

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes