V Misanu vítězí Audi

Mies a Riberas se posunuli do čela klasifikace

V italském Misanu probíhá třetí víkend krátkých závodů seriálu Blancpain GT Series.

V odpolední kvalifikaci byl nejrychlejší Meadows (č. 88, AKKA ASP, Mercedes-AMG), jenže během nejlepšího kola získal výhodu. Po odebrání tohoto času se posunul na čtvrté místo. Ve francouzském týmu nemuseli smutnit, neboť jeho místo zaujal Jamin (SC č. 87). Nadvládu trojcípé hvězdy dokázal narušit pouze Riberas (č. 1, Belgian Audi Club), který skončil třetí před dalším pilotem týmu AKKA ASP Bastianem (SC č. 90).

Nedlouho po startu si Jamin (SC č. 87, AKKA ASP, Mercedes-AMG) začal budovat náskok. V pátém kole však náhle zastavil u boxové zídky, důvodem byla závada na převodovce. Vedení převzal Riberas (č. 1, Belgian Audi Club). Španělský pilot ale přišel krátce po minutu trvající plné žluté o vedení po úspěšném útoku Bastiana (SC č. 90, AKKA ASP, Mercedes-AMG).

Německý pilot dokázal do otevření boxů získat více jak tři vteřiny náskoku. Přestože k mechanikům zamířila velmi brzy většina pole, delší setrvání na dráze nezabránilo střídajícímu Manchesterovi přijít o vedení. Mechanici francouzského týmu se blýskli u zastávky dvojice Meadows/Marciello (1:03.385; č. 88, AKKA ASP, Mercedes-AMG), nyní ovšem byli o více jak tři vteřiny pomalejší (1:06.868). Vedení v závodě převzal Mies (1:04.141; č. 1, Belgian Audi Club).

K němu se deset minut před koncem dokázal dotáhnout Marciello (č. 88, AKKA ASP, Mercedes-AMG). Italovi se nicméně nepodařilo donutit Miese, který se trápil s přetáčivostí, chybovat.

Viditelně dramatičtější souboj se odehrál o vedení v doplňkovém hodnocení Silver Cupu. Premiérový start se nepodařilo přetavit v triumf Grenierovi (SC č. 54, Emil Frey, Jaguar), jenž se v závěrečných kolech dostal na úroveň Manchestera (SC č. 90, AKKA ASP, Mercedes-AMG).

-

Tímto závodem byla završena první polovina letošního ročníku. Do čela se posunula dvojice Mies/Riberas (50 bodů, č. 1, Belgian Audi Club) s náskokem sedmi bodů před Marciellem a Meadowsem (č. 88, AKKA ASP, Mercedes-AMG). Na třetím místě je před tímto závodem vedoucí Leonard (39 bodů, č. 17, Belgian Audi Club).

Druhý závod můžete sledovat zítra odpoledne na stránkách šampionátu Blancpain GT Series. Vysílání se souhrnem prvního závodu začíná v 13.15 hodin. Start do zahřívacího kola proběhne v 13.55 hodin.

Další informace o šampionátu

Odkazy na články s doplňujícími údaji o Blancpain Sprint Cupu i seriálu BGTS jsou v níže uvedené tabulce. V části s kalendářem krátkých závodů budou doplňovány odkazy na články s popisy uskutečněných závodů.