Novinky

  • 20.01.2020 Neutral Sean Bratches končí jako marketingový ředitel F1

  • 20.01.2020 Neutral Valtteri Bottas obsadil deváté místo ve finské Arctic Lapland Rally

  • 19.01.2020 Good Exmistr světa Jenson Button z Velké Británie slaví 40. narozeniny

Facebook Instagram

Část velkých změn se může udělat již v roce 2020

Část velkých změn se může udělat již v roce 2020

Více bodů a nový formát závodních víkendů?

Na změně některých základních kamenů fungování F1, jakými jsou komplexní technická pravidla a rozdělování zisků nebo koncepce pohonných jednotek, se nedá jen tak dohodnout. Musí se na ně čekat do začátku sezony 2021, neboť současným smlouvám majitelů F1 s FIA a týmy vyprší platnost až na konci příštího roku. Liberty Media se ale, podle informací webu RaceFans, snaží alespoň některé změny ve sportovních pravidlech prosadit o rok dříve. Konkrétně by se mělo jednat o úpravu bodovacího systému i programu víkendů velkých cen.

Úprava bodovacího systému tak, aby si body domů neodváželo pouze prvních 10, ale 20, nebo alespoň 15 jezdců, už jednou byla na stole. Když se ale jednalo o změnu pro rok 2019, bylo potřeba získat souhlas všech 10 týmů. Nyní se ale může hlasovat o sezoně 2020, a pokud se to stihne do 30. dubna 2019, stačí získat 70 % hlasů členů Komise F1. Po tomto datu by již opět byl nutný souhlas všech 10 týmů.

Také se schyluje k úpravě pátečního harmonogramu. První dva tréninky by mohly být již příští rok nahrazeny jedním trochu delším v odpoledních hodinách. Méně trénování by nahrávalo menší předvídatelnosti samotných závodů. Také se mluví o nových omezeních pro dynamometry a simulátory a přísnější regulaci pracovní doby pro mechaniky na okruzích.

Komentáře ke článku