Novinky

  • 17.09.2019 Good Sir Stirling Moss, vítěz 16 velkých cen a 4krát vicemistr světa F1, slaví 90. narozeniny

  • 16.09.2019 Neutral Audi vyjednává s managementem Roberta Kubici o jeho přestupu do DTM

  • 16.09.2019 Neutral Haas představil podobu vozu bez log bývalého titulárního partnera Rich Energy

Facebook Instagram

Otevřenému souboji svých jezdců zabránil také Mercedes

Otevřenému souboji svých jezdců zabránil také Mercedes

Proč přezul oba vozy najednou?

Když se po Velké ceně Číny mluvilo o týmové strategii a režii, tak to přirozeně bylo v souvislosti s Ferrari. O to méně pozornosti se věnovalo napohled podivnému rozhodnutí Mercedesu vyměnit oběma vozům pneumatiky v jednom kole.

"Nebyl jsem si jistý, jestli je to pro mě dobré, protože cokoliv kromě zastavení spolu s Lewisem by bylo mou jedinou šancí na vítězství," vysvětluje Valtteri Bottas. "Věděl jsem, že pokud do boxů pojedeme spolu, tak to bude definitivní konec. Jedině, že by se stalo něco hodně nečekaného.

Ale jsem rád, že zastávka proběhla bez problémů. Ztratil jsem trošičku času, ale opravdu jenom trošičku, tým odvedl dobrou práci. Po letmém pohledu na data mohu říci, že to bylo správné rozhodnutí, pokud to posuzujeme optikou týmu. Chtěli jsme double. Já bych možná raději riskoval, ale zpětně vidím, že pneumatiky by to nejspíš nevydržely."

Šéf týmu Toto Wolff potvrdil, že cílem dvojité zastávky bylo zabetonování aktuálního pořadí.

"Sebastian se po výměně pneumatik mohl pokusit o undercut na Valtteriho," vysvětlil. "Takže logickou volbou bylo přezout Valtteriho jako prvního, jenže pak by mohl zkusit undercut na Lewise. Nechtěli jsme zasahovat do pořadí, proto jsme se rozhodli takto."

Samozřejmě je třeba přihlédnout k tomu, že Mercedes mohl do boxů zavolat nejprve pouze Hamiltona a Bottase až v dalším kole. Ten by se tak ocitl spíše na třetím, než na prvním místě.

Komentáře ke článku