Novinky

  • 17.09.2019 Good Sir Stirling Moss, vítěz 16 velkých cen a 4krát vicemistr světa F1, slaví 90. narozeniny

  • 16.09.2019 Neutral Audi vyjednává s managementem Roberta Kubici o jeho přestupu do DTM

  • 16.09.2019 Neutral Haas představil podobu vozu bez log bývalého titulárního partnera Rich Energy

Facebook Instagram

Schumacher do F1 jedině jako hotový jezdec

Schumacher do F1 jedině jako hotový jezdec

Učit se může ve F2 a během testů

Dvacetiletý nováček ve F1, to už dnes není žádná výjimka. Mick Schumacher oslavil 20. narozeniny letos v březnu. Díky titulu z F3 má dost bodů na superlicenci a kdyby ho některý z týmů F1 získal pro sebe, sponzoři by si na druhý den museli brát pořadová čísla.

Tak proč ve F1 ještě není? Vymění například Giovinazziho uprostřed sezony? Má už smlouvu na rok 2020? Zdá se, že ruční brzdu nedočkavým fanouškům svého otce i byznysmenům zatáhl samotný jezdec. Když jednou se jménem Schumacher vkročí do F1, chce být stoprocentně připravený.

"Je to můj první rok ve F2, uvidíme," řekl Mick Schumacher o plánech na rok 2020. "Do F1 chci přijít jako kompletní jezdec, maximálně připravený. Časem se ukáže, zda by to mělo být příští rok, nebo později. Postupuji krok za krokem."

Díky tomu, že se upsal jezdecké akademii Ferrari, mohl v Bahrajnu testovat během obou dnů a ve dvou různých vozech. Jeden den měl k dispozici vůz Ferrari, pak se přesunul do garáže Alfy Romeo. Ze všeho nejvíc ho ohromilo brzdění. Postupně posouval brzdné body a nemohl uvěřit, že pořád ještě nejezdí na hraně možností vozu F1.

Komentáře ke článku