Novinky

  • 30.05.2020 Good Rakouská vláda údajně schválila konání obou závodů F1 na Red Bull Ringu

  • 29.05.2020 Good Renault potvrdil, že zůstane v MS F1 i po této sezoně

  • 29.05.2020 Neutral Společnost, do níž patří tým F1 Williams, byla nabídnuta k prodeji

Facebook Instagram

Silverstone nechce napřesrok kolidovat s fotbalem

Silverstone nechce napřesrok kolidovat s fotbalem

Jenže brexit ho k tomu možná donutí

Okruh v Silverstone oslavil s plnou parádou prodloužení kontraktu na pořádání VC Velké Británie. Starosti jeho představitelů však ještě neskončily. Vyvstal totiž další problém jménem termín.

Letos se závod potkal s finálovým zápasem mužské dvouhry ve Wimbledonu a navíc s vyvrcholením kriketového mistrovství světa v Londýně, což je pro Angličany dost podstatná záležitost. Napřesrok, při zachování dosavadního umístění v kalendáři, by se k Wimbledonu přidal závěr ME ve fotbale. To už by s návštěvností mohlo negativně zahýbat.

List The Scotsman zveřejnil zprávu, že šéf autodromu Stuart Pringle by proto rád datum konání velké ceny o týden posunul, i za tu cenu, že by se jela víkend po jiném podniku (v Rakousku?, v Německu?).

 

Kdy se Lewis Hamilton a Stuart Pringle sejdou v padoku v Silverstone napřesrok?

 

Jenže to nejspíše nepůjde. Ze zákulisí se nesou zvěsti, že termínová listina se rodí ve velkých bolestech. Kromě nejistoty u některých položek, jimž vyprší licence (Monza, Hockenheimring, Barcelona, Mexico City) se někam musejí zařadit nováčci Zandvoort a Hanoj. A třeba Francouzi se zase bojí střetu s Tour de France.

Navíc je tu hrozba brexitu. Respektive jeho „tvrdé“ verze, tedy ukončení členství Spojeného království v EU bez jakékoliv výstupní dohody. „Snažíme se spolu s F1 najít východisko. Musíme ale vzít v úvahu ten nejhorší možný scénář odchodu Británie z Unie, který by měl mimo jiné za následek obrovské fronty na hranicích,“ sdělil Pringle webu iNews. „Týmy by se při přesunu z některé země EU dostaly se svým materiálem do padoku zřejmě až ve čtvrtek. To samozřejmě není akceptovatelné.

Komentáře ke článku