Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Norris přestal tlačit na pilu

Norris přestal tlačit na pilu

Někdy je lepší nechat si rezervu

Lando Norris si včera v kvalifikací na domácí velkou cenu vyjel pěkné páté místo, přičemž porazil zkušenějšího týmového kolegu Carlose Sainze. McLaren přitom na jeho voze dělal změny na poslední chvíli.

"Tým při přípravě vozu na kvalifikaci odvedl skvělou práci. Museli jsme na poslední chvíli dělat docela velké změny a nebylo jisté, že se vše stihne včas. Ale stihli to a patří jim mé velké poděkování," řekl Norris.

Tajemstvím úspěchu prý bylo netlačit na pilu.

"V Q1 a Q2 jsem tlačil až příliš. Kvůli tomu jsem dělal chyby, hlavně kvůli (měnícímu se) větru. Přišel jsem na to, že čím více se snažím všechno přesně trefit, tím horší to kolo je. Protože stačí jeden poryv větru a už jsem za hranou. Takže jsem v podstatě nejel zcela na limitu možností vozu. Může být, že mě někde například postihla přetáčivost. Ale to není nic, co by mě stálo dvě desetiny sekundy, které bych asi ztratil, kdybych někde udělal větší chybu. V Q1 a Q2 jsem neměl dobré časy, ale ne proto, že bych se snad nesnažil. Naopak, až příliš jsem tlačil na pilu.

Mám velkou radost. Ani nás nenapadlo, že můžeme být tak vysoko. Podmínky na trati se (oproti pátku) dost změnily. Ale opravdu jsme to nečekali. Netušili jsme, že máme takový potenciál. Myslím, že to nakonec bylo jedno z mých nejlepších kol." prozradil.

Ve dvou ze tří tréninků se Norris ani nedostal do top 10, takže jeho překvapení může být upřímné. Body se však budou rozdávat až dnes.

Norris ještě v domácí velké ceně nebodoval. Loni byl jedenáctý. Foto: McLaren

Zdroj: FORMULE.CZ