Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Norris byl ze čtvrtého místa zklamaný

Norris byl ze čtvrtého místa zklamaný

Ricciardo se začíná chytat.

Lando Norris na domácí půdě startoval z páté pozice, po startu se posunul o jedno místo výše díky vypadnutí Maxe Verstappena a jedno místo získal na úkor Valtteriho Bottase po restartu závodu. Přesto svým fanouškům nemohl zamávat ze stupňů vítězů. Při výměně pneumatiky se jednomu z mechaniků zkřížila matice kola a třetí místo spadlo do klína Bottasovi.

"Nedá se říct, že mám z toho umístění velkou radost," přiznal 21letý Brit. "Ale beztak není jisté, zda bychom to třetí místo dokázali udržet, Mercedes měl druhý stint mnohem lepší než první. Takže nevím, jestli šance na třetí místo byla reálná, ale aspoň bych fanouškům předvedl dobrý boj.

V prvním stintu jsem si ho udržel od těla, nikdy se nedostal ani do DRS vzdálenosti. Pokud by boj pokračoval, určitě bych se nevzdal snadno. Proto je čtvrté místo zklamáním, přestože si zároveň uvědomuji, že když víkend začínal, tak jsme ve čtvrté místo ani nedoufali."

Norris se z boxové uličky vrátil nejen za Bottase, ale také rovnou za Fernanda Alonsa. Okamžitě tak dal zabrat novým pneumatikám, čemuž připisuje nemalou část 17sekundové ztráty, kterou nakonec měl na Bottase v cíli velké ceny. Na Silverstone se dařilo i Danielu Ricciardovi, který byl v cíli po Norrisovi. Sice s výraznou časovou ztrátou, ale udržel za sebou Carlose Sainze z Ferrari.

"Rozhodně jsem mu to nemínil darovat bez boje. A dokonce bych řekl, že jsem při defenzivě opět o něco lépe porozuměl vozu, jelikož jsem často jel na hraně a zvykl jsem si na to. Ještě si nemohu gratulovat, ale odnesli jsme si pěkné body a poprvé jsme měli oba vozy v první pětce," řekl Australan, přičemž je třeba upřesnit, že to bylo i jeho první umístění v top pětce od začátku sezony.

Ricciardo na náročném okruhu sice nezazářil, ale aspoň to vypadá na pomalý progres. Foto: Mclaren

Zdroj: RaceFans, f1i, úvodní foto: McLaren