Novinky

  • 21.09.2020 Good Brit Kenneth McAlpine, účastník sedmi velkých cen, slaví 100. narozeniny

  • 21.09.2020 Neutral Na VC Eifelu na Nürburgringu bude umožněn vstup až 20 000 diváků

  • 20.09.2020 Good Posádka Buemi - Nakadžima - Hartley (Toyota) vyhrála letošních 24 hodin Le Mans

Facebook Instagram

Druhá kariéra Josefa Krále

Druhá kariéra Josefa Krále

Z formulového sprintera vytrvalcem

Josefa Krále zná veřejnost nejen jako televizního komentátora, ale i jako vynikajícího automobilového závodníka. Po mimořádně úspěšné kariéře ve formulích se nyní přeškoluje na vytrvalce.

O peripetiích s tím spojených hovořil během setkání na výstavě Racing Expo, která se koná až do neděle 10. listopadu v areálu PVA Expo Praha v Letňanech.

Josef Král letos slavil letos úspěchy v šampionátu 24H Series

Učím se hlavně od svého parťáka Mattea Malucelliho. To je kovaný specialista, který má obrovské zkušenosti a díky němu se neustále posouvám dále. Při každém střídání je auto jiné, postupem doby se tak říkajíc více rozžvejkává. Je to hodně o morálce. Musíš sednout do vozu a dát do toho sto procent, i když zdaleka nejsou podmínky optimální. V monopostech jsem zažíval velké emoce, ale v endurance jsou mnohonásobně vyšší,“ svěřil se.

O tom, že se Josef Král ve svém novém působišti už úplně aklimatizoval, svědčí skutečnost, že se spolu s Jiřím Písaříkem a Matteou Malucellim stal absolutním vítězem letošního šampionátu 24H Series. Jejich Ferrari 488 GT3 týmu Bohemia Energy racing with Scuderia Praha patří ostatně k ozdobám právě probíhajího Racing Expa.

Komentáře ke článku