Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Rok 2020 nebude zas tak drahý

Rok 2020 nebude zas tak drahý

Obavy jsou přehnané

Mnozí insideři se vyjádřili, že F1 nejspíš čeká rekordně drahý rok. Bude to poslední rok bez rozpočtového stropu, a kdo na to má, ten vše investuje do co nejlepšího startu do nové éry. Vždyť pak to už nebude možné. A kdo na to nemá, bude si muset půjčit? Ross Brawn tvrdí, že obavy jsou přehnané.

"Hodně se mluví o tom, že nyní budou týmy masivně utrácet, než přijde rozpočtový strop. Lidé by si ale měli uvědomit, že na vozech se mění hlavně aerodynamika, což je již aktuálně nejlépe regulovaná oblast," řekl šéf sportovních záležitostí F1.

"Proto si myslím, že tito lidé přehánějí, když mluví o zdrojích, které týmy investují do návrhu nových vozů. Jsou zde určité hranice. V aerodynamickém tunelu může tým provést 80 testů týdně, tedy maximálně v délce trvání 60 hodin, to máme pod kontrolou. Také bude muset zdroje dělit mezi aktuální a budoucí vůz, jako to dělá každý rok. Proto si nemyslím, že příští rok bude podstatně jiný, než jsou týmy F1 zvyklé."

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner ale trvá na svém.

"Některé oblasti jsou neomezené a nekontrolované a tam se dá utratit spousta peněz. Takže můj postoj se nezměnil. Podle mě se měl nejprve zavést strop a až o rok později nová pravidla. Příští rok bude nejspíš nejdražším v celé historii formule 1," míní Horner.