Novinky

  • 23.01.2020 Neutral Racing Point představí nový vůz 17. února v Mondsee v Rakousku

  • 20.01.2020 Neutral Sean Bratches končí jako marketingový ředitel F1

  • 20.01.2020 Neutral Valtteri Bottas obsadil deváté místo ve finské Arctic Lapland Rally

Facebook Instagram

Formule E bude mistrovstvím světa

Formule E bude mistrovstvím světa

Povýší již od sezony 2020/21

Automobilový sport bude mít od příštího roku o jedno světové mistrovství více. Tohoto statusu se totiž počínaje sezonou 2020/21 dostane formuli E. Počet globálních šampionátů tím stoupne na pět (F1, WRC, WEC, WRX a formule E).

Rozhodla o tom Světová rada motoristického sportu. Příslušnou dohodu následně podepsali prezident FIA Jean Todt a promotér seriálu Alejandro Agag.

Vznik a vývoj formule E jsou sami o sobě fantastickým dobrodružstvím,“ prohlásil Todt, známý jako náruživý stoupenec závodění s alternativními zdroji pohonu. „Jsem hrdý na to, že ji dnes můžeme oficiálně povýšit na mistrovství světa. Rok od roku získává na síle. Brzy si vybudovala skvělou pověst i v automobilovém průmyslu. Zatímco na počátku se jí účastnili dva velcí výrobci, dnes jich je deset. To se pochopitelně odráží i v kvalitě startovního pole.

 

Dohodu podepsali prezident FIA Jean Todt (vlevo) a promotér formule E Alejandro Agag

 

Vše, co jsme dělali, veškeré naše úsilí směřovalo k tomuto okamžiku,“ uvedl Agag. „Tím, že se stává mistrovstvím světa, získává formule E ještě více na důležitosti, i když už dlouho je plnohodnotnou součástí špičkového motorsportu.

Komentáře ke článku