Novinky

  • 26.05.2020 Neutral Od roku 2021 bude ve F1 jednotný dodavatel ohřívacích deček pro pneumatiky

  • 25.05.2020 Good George Russell (Williams) vyhrál virtuální Velkou cenu Monaka

  • 24.05.2020 Good Virtuální závod formule E v Monaku vyhrál Oliver Rowland (Nissan e.DAMS)

Facebook Instagram

Prokop i s nefunkční poloosou atakoval desítku

Prokop i s nefunkční poloosou atakoval desítku

V celkové klasifikaci je pořád před Alonsem

Sice to zase nebylo úplně bez zádrhelů, ale Martin Prokop přesto vytrvale stoupá pořadím Rallye Dakar vzhůru. Před poslední etapou už je dvanáctý a nejspíše porazí i hvězdného Fernanda Alonsa.

Vzhledem k pravidlům maratonské etapy se musel v noci ze středy na čtvrtek Prokop se spolujezdcem Viktorem Chytkou v bivaku postarat o svého forda svépomocně. 

Dnes musela auta na Dakaru zdolávat mamutí duny

Čekala nás výměna prasklé pružiny na tlumiči. Ten ale naštěstí veze v kamionu Filip Škrobánek, který nám minulý rok dělal asistenci. Díky téhle pomoci tak můžeme hladce pokračovat,“ uvedl Prokop.

Byl to náročný den, skoro celý v pořádných dunách. Do karet všem hrálo to, že bylo po dešti, takže dostat se přes ně bylo jednodušší. V neutralizaci na dvoustém kilometru jsme zjistili, že máme poškozenou pravou zadní poloosu a sedmdesát kilometrů před cílem nám přestala fungovat úplně. Rozhodli jsme se, že měřený úsek zkusíme dojet jen s pohonem tří kol. Naštěstí to byla v této fázi jediná dlouhá rovina bez jakéhokoliv výjezdu. Pouze jsme jeli rychlostí sto čtyřicet místo sto osmdesát, ale auto jsme dovezli do cíle.

Komentáře ke článku