Novinky

  • 06.04.2020 Bad Dvojzávod IndyCar 30. a 31. května v Detroitu byl kompletně zrušen

  • 06.04.2020 Bad Podle šéfa McLarenu Zaka Browna mohou kvůli koronaviru zaniknout až čtyři týmy F1

  • 06.04.2020 Neutral Managementu a jezdcům Williamsu byl dočasně snížen plat o 20 %

Facebook Instagram

Otazník nad Velkou cenou Číny

Otazník nad Velkou cenou Číny

Velká nejistota kvůli šíření koronaviru

Zatímco nebezpečí zrušení VC Austrálie kvůli katastrofálním požárům pominulo, v ohrožení se ocitá další podnik. Není vůbec jisté, zda se 19. dubna postaví na start monoposty v Šanghaji.

Po důvodu není třeba zdlouhavě pátrat. Jde samozřejmě o koronavirus.

Epidemie choroby, kterou způsobuje, a geometricky rostoucí počty zemřelých a nakažených vedly k přísným karanténním opatřením. Nevyhnuly se ani sportu. Už vešlo ve známost, že byly odřeknuty závody Světového poháru v lyžování. Nyní oznámila čínská automobilová federace, že se neuskuteční zimní rallye. 

Konání letošní VC Číny v Šanghaji ohrožuje šíření koronaviru

Probleskly dokonce neověřené zprávy, že v zemi budou zakázány veškeré sportovní akce až do konce dubna! To by postihlo nejen F1, ale i formuli E, jejíž jedna ePrix se má jet už 21. března v Sanye.

Vedení F1 se k věci dosud nevyjádřilo, formule E ano. Podle jejího mluvčího není klání v Sanye momentálně ohroženo a pokračuje se v jeho přípravě dle plánu. Pokud se týká zmíněné celoplošné restrikce, jde o fámu. „Nejistotu způsobilo jedno z Číny pocházející nekorektní prohlášení, které přineslo chybné a zavádějící informace. Situaci každodenně sledujeme a vyhodnocujeme z hlediska zdravotního rizika,“ zdůraznil.

Určitou výhodou pro elektrický šampionát je, že Sanya se nachází na samotném jihu Číny a navíc na ostrově Hainan. Šanghaj leží naopak jen 800 kilometrů od epicentra nákazy ve Wu-chanu a zaznamenala již první případy onemocnění.

Komentáře ke článku