Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Do třetice všeho dobrého?

Do třetice všeho dobrého?

Martins bude pokračovat ve formuli Renault

Loni patřil Victor Martins v Eurocupu formule Renault mezi hlavní protagonisty sezony. Na titul ale Francouz nakonec nedosáhl. Spokojit se musel s druhou příčkou poté, co zaostal o pouhých sedm a půl bodů za Oscarem Piastrim. Tato porážka znamenala pro Martinse mimo jiné i konec v Jezdecké akademii Renaultu, přičemž jeho australský soupeř se po svém úspěchu stal naopak jejím novým členem.

I navzdory konci spolupráce s Renaultem ale Martinse uvidíme v šampionátu i letos. Svou již třetí sezonu na této scéně absolvuje u navrátivší se stáje ART Grand Prix, do níž přechází z MP Motorsportu.

„Ze všeho nejdříve bych rád poděkoval ART Grand Prix, že do mě vložili důvěru. Jde o nesmírně profesionální tým s přesvědčivou pověstí. Mým cílem je využít všech zdrojů stáje k tomu, abych se posunul vpřed, učil se a naplnil náš společný cíl, kterým je vítězství v šampionátu. Jedná se o výhodnou situaci pro obě strany. Při návratu stáje do šampionátu jí totiž poskytnu výhodu v podobě svých zkušeností se sérií i vozem. Vytvoříme to nejlepší pracovní prostředí, abychom mohli dosáhnout velkého úspěchu a napsat jednu nádhernou stránku historie, což by mi mělo umožnit postoupit výše,“ uvedl Martins.

V loňské sezoně Eurocupu formule Renault se stal Victor Martins vicemistrem. Foto: Formula Renault Eurocup

V roli týmových kolegů závodníka, jenž si v roce 2017 dojel rovněž pro titul vicemistra francouzské F4, se představí dva závodníci, kteří také přicházejí z této kategorie. Jsou jimi chráněnec Mercedesu Paul Aron a Grégoire Saucy.

 

zdroj: ART Grand Prix