Novinky

  • 29.11.2023 Neutral Sponzor Monster Energy přešel od Mercedesu k McLarenu.

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

Facebook Instagram

ADAC F4 začne až v létě

ADAC F4 začne až v létě

Možná se pojede i v Mostě

Současná koronavirová pandemie nutí řadu šampionátů přehodnocovat své plány a výjimkou není ani ADAC F4. Německá série měla novou sezonu původně odstartovat během posledního dubnového víkendu v Oscherslebenu. Tento podnik byl ale nakonec přeložen. Odklad navíc zanedlouho potkal také závodní víkend na Nürburgringu, kde se mělo odehrát druhé dějství sezony.

A nyní je jasné, že ročník 2020 neodstartuje dříve než během letních měsíců. Pořadatelé totiž vydali upravenou podobu kalendáře, podle které závodníky čekají první boje o mistrovské body nejdříve o víkendu na přelomu července a srpna.

Ale pozor, mohlo by se tak stát před zraky českých fanoušků v Mostě. Pokud by ale nebylo možné podnik uspořádat, představuje pro organizátory alternativu Lausitzring. V tuto chvíli je ale během tohoto víkendu jistá pouze účast šampionátů ADAC GT Masters a ADAC TCR Germany. Zda-li se v rámci podniku představí rovněž F4, zatím rozhodnuto nebylo.

V opačném případě by její sezona začala až o víkendu 14.-16. srpna na Nürburgringu. Poté budou následovat závody v Zandvoortu a na Hockenheimringu. O víkendu 25.-27.září pak šampionát čeká druhý výlet na Nürburgring, kde bude součástí doprovodného programu zdejšího čtyřiadvacetihodinového závodu, který se měl původně konat v květnu. Následně by měla sezona vyvrcholit podniky na Red Bull Ringu a v Oscherslebenu.

Loni se v Oscherslebenu radoval z vítězství mimo jiné i Roman Staněk. Foto: ADAC F4

Německá F4 ale není jediným šampionátem této kategorie, který je nucen sáhnout k úpravám ve svém kalendáři. Kvůli koronaviru museli poupravit rozvrh mimo jiné také v Itálii, kde odložili na neurčito úvodní dva podniky v Monze a Imole. Podle prvotního plánu se ovšem nezačne například ani ve Španělsku, Velké Británii, Francii, Argentině, Číně, Japonsku nebo USA.

 Nová podoba kalendáře ADAC F4 pro sezonu 2020:

pořadí podnik datum poznámka
1. Most nebo Lausitzring 31.07.-02.08. Účast ADAC F4 v rámci tohoto víkendu zatím nebyla potvrzena.
2. Nürburgring 14.08.-16.08. Šampionát se představí v rámci podniku ADAC GT Masters, konání tohoto klání momentálně podléhá souhlasu pořadatele.
3. Zandvoort 21.08.-23.08. Šampionát se představí v rámci podniku ADAC GT Masters.
4. Hockenheimring 18.09.-20.09. Šampionát se představí v rámci podniku ADAC GT Masters.
5. Nürburgring 25.09.-27.09. Šampionát se představí v rámci doprovodného programu závodu 24 hodin Nürburgringu.
6. Red Bull Ring 16.10.-18.10. Šampionát se představí v rámci podniku ADAC GT Masters.
7. Oschersleben 23.10.-25.10. Šampionát se představí v rámci podniku ADAC GT Masters.

zdroj: FORMULE.cz