Novinky

  • 26.09.2022 Bad Colton Herta byl informován, že na superlicenci nemá dostatek bodů.

  • 20.09.2022 Good Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya slaví 47. narozeniny

  • 17.09.2022 Good Alonso věří, že pokoří hranici 400 velkých cen F1.

Facebook Instagram

Pro Steinera není Hülkenberg najednou rizikem

Pro Steinera není Hülkenberg najednou rizikem

Teď by ho bral všemi deseti

Bývá obvyklé, že uchazeč o volant v některém týmu F1 pro něj není dost dobrý. Podstatně vzácnější je opačná konstelace, kdy stáj chce jezdce, ale ten má o svém budoucím uplatnění odlišné představy.

K něčemu podobnému patrně došlo nyní v případě Nika Hülkenberga. Ten prozradil, že momentálně vyjednává se dvěma stájemi o angažmá pro sezonu 2021. Jednou z nich podle všeho je Alfa Romeo. A druhou?

Párkrát jsem s ním v poslední době mluvil,“ přiznal bez okolků šéf Haasu Günther Steiner reportérovi britské televize Sky. „Rozumíme si velice dobře, určitě by se u nás rychle zabydlel.“ To jsou nezvykle otevřená slova. Jenže… 

Angažmá u Haasu by pro Hülkenberga nebylo žádným ternem. Foto: Haas

Momentálně nejsme výkonnostně právě na vrcholu. Proto je spíše na něm, zda by byl ochoten přijít. Je to moc kvalitní pilot a potřebuje se pohybovat alespoň někde ve středu pole. To mu momentálně nedokážeme zajistit. Nikdo také neví, jak na tom budeme napřesrok,“ soukal ze sebe Steiner.

Neříkalo se mu určitě lehce. Loni, kdy u něj Hülkenberg zaklepal s žádostí o místo v kokpitu, s ním dosti příkře vyběhl. Vyjádřil se přitom pro média, že by jeho příchod představoval rizikový faktor. Přednost dostal Grosjean. A ejhle, po pár měsících je všechno jinak. Jenže Hülkenberg určitě ztrátou paměti netrpí.

Zdroj: Sky, úvodní foto: Racing Point