Novinky

  • 25.09.2020 Neutral Stefano Domenicali se od 1. ledna 2021 stává novým šéfem F1

  • 25.09.2020 Good Také ve druhém tréninku na VC Ruska byl nejrychlejší Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 25.09.2020 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Ruska v Soči

Facebook Instagram

Mugello se závodníkům líbí

Mugello se závodníkům líbí

Klopené zatáčky jsou super

Carlos Sainz sice po včerejší kvalifikaci nebyl spokojen s konkurenceschopností McLarenu na okruhu Mugello, ale přesto ho pochválil. Velmi se mu líbí jeho klopené zatáčky.

"Hodně mě to tady baví. V podstatě je okruh repetitivní, opakuje jeden druh zatáčky, ale přesto zábavný. Líbí se mi hlavně dvě věci. Jednou jsou štěrkové kačírky. Je super mít je opět vedle trati. Snad to dá i FIA více jistoty, když uvidí, že problémy, které míváme na jiných tratích, se dají řešit," řekl závodník McLarenu.

"Další věcí, jejíž význam by lidé neměli podceňovat, je klopení zatáček. Kdo se díval závody F3, viděl jezdce využívat rozdílné stopy i ve velmi dlouhých zatáčkách. To se nedá dosáhnout jinak než klopením zatáček. Díky tomu F3 a F2 jezdily stejně rychle vnějškem jako vnitřkem.

Netuším, proč F1 přestala využívat klopení. Proč na novějších okruzích nejsou klopené zatáčky? Mně se moc líbí. Abú Zabí nebo Rusko mají akorát tak negativně klopené zatáčky, kvůli kterým jsou pak závody nudné. Formule 1 by se tady měla poučit."

Trať se velmi líbí i Danielu Ricciardovi.

"Myslím, že jsme zadržovali dech od šesté zatáčky až po výjezd z deváté. Tedy, mohu mluvit pouze za sebe, ale nemyslím si, že jsem jediný, kdo si musel připomínat, že musí dýchat. V závodě si na to budu muset dát pozor. Bude to 50 kol, musím dýchat," řekl nadšený Australan.

Tento rok jsme měli jezdce F1 vidět závodit v klopených zatáčkách na zrenovovaném okruhu Zandvoort, ale Velká cena Nizozemska byla kvůli pandemii zrušena.

Mugello není placatý okruh nakreslený uprostřed velkého parkoviště a jezdcům se to moc líbí. foto: Renault

zdroj: Originální materiál redakce, titulní foto: McLaren

Komentáře ke článku