Novinky

  • 31.10.2020 Neutral Petr Ptáček obsadil 10. místo v prvním závodě formule Renault v Imole

  • 31.10.2020 Good Valtteri Bottas (Mercedes) si vybojoval pole position pro VC Emilie-Romagni

  • 31.10.2020 Bad V padoku v Imole se šíří dohady o předčasném ukončení letošní sezony F1

Facebook Instagram

Hamilton nevyhrává pouze díky Mercedesu

Hamilton nevyhrává pouze díky Mercedesu

Dárek od Schumachera se mu hodí do sbírky

Po Velké ceně Eifelu přirozeně muselo nastat období chvalozpěvů na Lewise Hamiltona od nejrůznějších expertů, analytiků a komentátorů F1. Vždyť 35letý jezdec vyrovnal rekord Michaela Schumachera v počtu vítězství. Samozřejmě, mnozí zaujali i opačný postoj a tvrdí, že téměř jistý sedminásobný mistr světa vůbec není tak skvělý jezdec, pouze má výborný vůz. Co na to říká Toto Wolff?

"Podle mě vůči němu nejsou féroví. Závody i šampionáty se vždycky vyhrávaly týmovým úsilím," uvedl šéf týmu Mercedes. "Ale sedačku v nejlepším voze si jezdec nejprve musí zasloužit. Mnozí talentovaní a šikovní jezdci udělali chybná rozhodnutí, nechali si špatně poradit. Hamilton se k nám přidal v roce 2013 a konec konců, je to on, kdo sedí ve voze a nástroj, který mu poskytujeme, využívá v praxi.

Funguje to oběma směry. My bychom bez něj neměli naše rekordy a on by bez správného vozu neměl svoje. Mnozí mohou říct: Samozřejmě, že mě poráží, když jezdí v Mercedesu. Takový jezdec by ale raději měl udělat analýzu toho, proč si on nenašel cestu do Mercedesu."

Mick Schumacher Hamiltonovi po jeho 91. vítězství předal jednu z otcových přileb z doby, kdy on sám závodil za Mercedes.

"Vlastně je to druhá, jednu už mám," pochlubil se Hamilton. „Jednu spojenou se skutečně mimořádně speciálním momentem v Abú Zabí 2012. Po závodu jsem zašel k Mercedesu, setkal jsem se s Michaelem a vyměnili jsme si přilby. Na tu chvíli nikdy nezapomenu. Stát tváří v tvář s člověkem, kterého jsem sledoval v televizi, když jsem vyrůstal, a mít tu čest vyměnit si s ním přilby. My sportovci to děláváme jako největší projev respektu. Udělat to s legendou tohoto sportu byla pro mě výjimečná událost."

VC Itálie - McLaren - Lewis Hamilton

Kolik z nás si ťukalo na čelo, když Hamilton v roce 2012 oznámil přestup z tradičně silného McLarenu do experimentu jménem Mercedes? Foto: McLaren

Zdroj: Motorsport, RaceFans, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku