Novinky

  • 14.05.2021 Bad Závod IndyCar v Torontu (9.-11.6.) se kvůli covidu letos nepojede

  • 12.05.2021 Neutral Na startu Indy 500 bude devět vítězů z předchozích let

  • 09.05.2021 Good VC Španělska F1 vyhrál Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Mezi Hamiltonem a Verstappenem je jeden rozdíl

Mezi Hamiltonem a Verstappenem je jeden rozdíl

Jezdec Mercedesu je v jedné věci lepší, míní Marko.

Jacques Villeneuve se během uplynulého týdne vyjádřil, že Hamiltonovi ještě něco chybí do legendárního statusu, jaký si ve F1 vydobyli Ayrton Senna a Michael Schumacher.

"Michael a Ayrton občas zvítězili i ve voze, který neměl vyhrát," řekl mistr světa z roku 1997 v rozhovoru pro noviny Corriere della Sera. "Oproti tomu Lewis vždy dominoval s nejlepší technikou a podporou svého týmu. Rád bych ho viděl vyhrávat i bez těchto dvou věcí."

Helmut Marko nesouhlasí, a dokonce si myslí, že Hamilton je v součtu lepším jezdcem než jeho Max Verstappen. Poukázal přitom na Hamiltonovo vítězství v první velké ceně sezony, kde byl rychlejší vůz Red Bullu.

"Hamilton má navrch díky neuvěřitelné konzistentnosti," cituje Marka formel1. "I v Bahrajnu jezdil velmi takticky, střídal stopy a podobně. Kromě toho mezi nimi nejsou žádné větší rozdíly. A časem Max získá stejné důležité zkušenosti, které teď má pouze Lewis," řekl šéf motorsportu Red Bullu.

Daniel Ricciardo z McLarenu přidal svůj názor v rozhovoru pro Square Mile.

"Lewis není jediný, kdo mohl v těch vozech vyhrávat," míní Australan. "Stačí se podívat na George Russella, který byl na nejlepší cestě porazit Valtteriho (Bottase) v jeho prvním závodě v tom voze. Takže se můžeme domnívat, že Lewis nemá v týmu tvrdého konkurenta.

Ale nemůžeme být k Lewisovi a jeho úspěchům neuctiví jenom proto, že si mnozí z nás myslí, že by ho (ve stejném voze) mohli porazit. Ano, já si to o sobě myslím, ale nikdo z nás nebyl ve skutečném boji o titul, pod stejně velkým tlakem, a už vůbec ne rok za rokem. Ano, měl nejlepší vůz, ale také byl pod tlakem vyhrát každý závod. A když nevyhrál, hned se začalo říkat, že vypadl z formy."

Vítězství jsou pro Hamiltona už povinností, to je jeho břemeno. Foto: Mercedes

Zdroj: Corriere della Sera, formel1, Square Mile, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku