Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Hamilton již není žoldnéřem

Hamilton již není žoldnéřem

Srostl se svým týmem.

Hlavní stratég Mercedesu, James Vowles, byl hostem v podcastu Beyond the Grid a podělil se o mnoho zajímavostí zpoza opony. Mimo jiné poukázal na velkou změnu, kterou Lewis Hamilton prošel během svého působení v tomto týmu. Zde je třeba zmínit, že Vowles byl součástí stáje z Brackley už když se British American Racing transformoval na tovární tým Hondy, následně Brawn GP a tovární tým Mercedesu. Může tedy srovnávat s mnoha bývalými jezdci tohoto týmu.

"Přidal se k nám jako žoldák. Bylo vidět, že důvodem jeho příchodu je, že s námi bude moci vyhrávat závody," prozradil Vowles. "Touha vyhrávat nezmizela, ale uvědomil si, že vyhrává tým a jezdec jako součást toho týmu. Pouze tak se z jezdce stane velký sportovec. Jednotlivec nemá takovou sílu.

Teď je to úplně jiný člověk, než k nám přišel. Chtěl vyhrávat závody a chtěl vyhrát každý závod. Teď dokáže kalkulovat s rizikem. Od prvního kola prvního závodu sezony myslí na boj o titul. Šetří vůz, šetří pneumatiky... Prostě je mnohem chladnokrevnější."

Zajímavé bylo jeho srovnání s Nikem Rosbergem, který do týmu přišel o tři roky dříve.

"Podle dat bylo třeba dát Nikovi tisíc kol, aby pomalu, krůček za krůčkem, dostal rychlost na neuvěřitelnou úroveň. Lewis byl úžasný po dvou kolech, pokud mi rozumíte. Nico byl excelentní, když dostal čas a mohl vidět, co dělá týmový kolega. To byla jeho silná stránka. Pokud dostal čas, adaptoval se. To neznamená, že za nestálých podmínek byl ubohý, pouze to nebylo jeho silnou stránkou."

Hamilton pochopil týmovou povahu F1. Foto: Mercedes

Rosberg tvrdou prací, vytrvalostí a také s trochou štěstí dokázal Hamiltona porazit v boji o titul sezony 2016. Když o pár dní později oznámil ukončení kariéry, tým to absolutně šokovalo.

"Toto (Wolff) nás zavolal k sobě do kanceláře, nic jsme netušili. Nikdo z nás by neuhodl, o čem bude řeč. A nikdo pak nevěřil vlastním uším. Dosud nechápu, proč požádal o předčasné ukončení smlouvy. I kdyby už Lewise nikdy neporazil, určitě by vyhrál některé závody a byl by součástí fantastického týmu. Musel mít silné osobní důvody."

Zdroj: Beyond the Grid, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku