Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Alesiho čeká premiéra v Super Formuli

Alesiho čeká premiéra v Super Formuli

V Suzuce nahradí Nakadžimu

Ještě loni byl Giuliano Alesi závodníkem formule 2 a členem Jezdecké akademie Ferrari. Před startem letošní sezony ale jak ve formuli 2, tak v juniorce Ferrari skončil a přesunul se do Japonska. Tam měl původně závodit pouze v šampionátech Super GT a Super Formule Lights.

Nakonec si ale syn bývalého pilota formule 1 Jeana Alesiho zajezdí také ve vrcholné japonské formulové sérii Super Formule. Při druhém závodě sezony v Suzuce (25. dubna) totiž nahradí u týmu TOM´S Kazukiho Nakadžimu. Ten se podniku nezúčastní, protože jako jezdec Toyoty v šampionátu FIA WEC bude mít povinnosti na belgickém okruhu Spa-Francorchamps. Tam ho nejprve ve dnech 26. a 27. dubna čekají předsezonní testy a o nadcházejícím víkendu pak i úvodní podnik sezony.

Pro Alesiho by se navíc v Suzuce nemuselo jednat o jediný letošní start v Super Formuli. Nakadžima totiž s největší pravděpodobností vynechá více podniků. V současných verzích kalendářů Super Formule a FIA WEC sice žádnou termínovou kolizi nenajdeme, Nakadžimu ale nejspíše do některých závodů Super Formule nepustí povinnost čtrnáctidenní karantény po příletu do Japonska, která v zemi platí

V březnu Giuliano Alesi v Suzuce s vozem Super Formule testoval a nyní si tam s ním zazávodí. Foto: Suzuka

 

Alesi se nepředstaví u týmu TOM´S poprvé. Nakadžimu totiž nahradil už při předsezonních testech Super Formule v Suzuce. Za TOM´S navíc závodí i v Super Formuli Lights. Po úvodním podniku ve Fudži, kde si připsal dvě třetí a jedno šesté místo, je celkově čtvrtý. Závodů Super Formule Lights, která je doprovodnou sérií Super Formule, se Alesi zúčastní i v Suzuce. V dějišti Velké ceny Japonska formule 1 ho tak během posledního dubnového víkendu čeká nabitý program.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Super Formula